csütörtök, 18 március 2021 10:26

A Carolo már túl erős volt

A Sepsiszentgyörgyön kialakított buborékban játszottuk le Európa Kupa nyolcaddöntőnket a francia Flammes Carolo Basket ellen, akik 6–6 után egy 10–0-s rohammal elhúztak. Az ellenfél a második negyedben ugyan már 13 ponttal is vezetett, de visszább zárkóztunk, amivel a nagyszünetben 38–30 volt az állás. A harmadik negyed ismét ellenfelünknek sikerült jobban, így az utolsó játékrész 58–42-ről indult. Végül a francia csapat magabiztos győzelmet aratott, így számunkra a legjobb 16 között fejeződött be az Európa Kupa kaland.

CAROLO BASKET (francia)– VBW CEKK CEGLÉD 81–46 (16–10, 22–20, 20–12, 23–4)

Sepsiszentgyörgy, zárt kapuk mögött. V:  Velikov (bolgár), Sentürk (török), Stasijev (moldovai)

CAROLO:  Pouye  4,  NARED 25/15, Bouderra, MIYEM   12, AKHATOR  14. Csere:   Cado   3/3,   Diallo 2,  Turner 9/3,  Sy-Diop 10/3, Soufflet  2. Edző:  Romuald Yernaux

CEGLÉD: Ortiz 6/6,   Gorjanácz  2, McBryde 9/6,  Sotiriu      5/3,  T. MOORE 15. Csere:  Kobolák      3/3,      Ruják N. 6,    Révész L., Szirony, Filipowicz V. Edző:  Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 3. perc:    4–6.    6. p.:   13–6.   9. p.:  16–6. 12. p.: 18–15. 15. p.:  28–18.  19. p.:      38–28.  23. p.: 42–32.  27. p.: 48–36.  32. p.: 61–42.  37. p.:  75–45

Kostas Keramidas:     – Jobb csapat a Carolo, minőségi játékosokkal, ennek ellenére huszonöt percig lőtávolban voltunk. Keményen harcoltunk, de ezután már nagy lett a különbség. Ellenfelünk nem becsült le minket, végig koncentráltan és jól játszott, így lett a végére nagy különbség. Erős sorozatban vettünk részt, örülünk, hogy eddig is eljutottunk.