hétfő, 04 január 2021 10:06

Győzelem az év első meccsén

A tavalyi meccsdömping után még mindig nem volt sok pihenőnk, hiszen már az új év harmadik napján mérkőzés következett, ráadásul egy nagyon fontos mérkőzés, a minket egy héttel korábban legyőző TFSE-MTK csapata ellen.

A csapat komolyan vette a mérkőzést, felkészültek és mindenképpen vissza szerettünk volna vágni a vereségért, a kezdés pedig ennek megfelelő volt. Koncentrált játékkal, jó védekezéssel 9 pontos előnnyel zártuk az első negyedet (27-18).

A második negyed már kiegyenlítettebb játékot hozott, de minimálisan ekkor is tudtuk növelni az előnyt, félidőben 12 ponttal vezettünk.

A harmadik negyedet agresszív védekezéssel kezdték a vendégek, akik sikerrel értékesítették tripláikat is, és felzárkóztak, de a negyed második felére újra rendeztük sorainkat és 10 pontos előnnyel vártuk a záró játékrészt.

Az utolsó negyedben újabb rohamot indított a TF, akik felzárkóztak, sőt, át is vették a vezetést, de csapatunk nem engedte át a kezdeményezést, rögtön visszavettük az előnyt, majd a szoros végjátékban minden rutinunkat kihasználva végül 4 pontos győzelmet arattunk. Folytatás január 9-én a Szekszárd ellen, szintén Monoron, zárt kapuk mögött.

VBW CEKK CEGLÉD – TFSE-MTK 93–89 (27–18, 22–19, 26–28, 18–24)

Monor, zárt kapuk mögött. V: Papp P., Csabai-Kaskötő, Boros

CEGLÉD: ORTIZ 16/3, Révész L. 3/3, SOTIRIOU 21/3, MCBRYDE 16/12, BOZÓKI 18/9 Csere: Gorjanácz 2, Moore 15, Kobolák, Ruják 2 Edző: Kostas Keramidas

TFSE: JENKINS C. 27/15, Katona 7/3, BERNÁTH 27/9, Király, JENKINS A. 22/3 Csere: Boros 2, Markovic 4, Németh A., Herman, Kováts Edző: Magyar Bianka

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 7. p.: 19–12. 13. p.: 33–18. 16. p.: 35–25. 19. p.: 47–34. 23. p: 53–48. 26. p.: 62–54. 34. p: 79–76. 39. p: 91–87

Kipontozódott: Király (17. p.)

Edzői értékelés

Kostas Keramidas: – Látványos és egyben szoros mérkőzést játszottunk, ahol mindkét csapat 90 pont körül dobott. Jól kezdtünk, de a második félidőben akadt kis problémánk az ellenfél zónavédekezésével, illetve azzal, hogy szinte már lehetetlen hárompontosokat dobtak. A végjátékra azonban megtaláltuk az ellenszert és fontos győzelmet arattunk.

Magyar Bianka: – Úgy gondolom, három negyeden keresztül kiváló kosárlabdát játszottunk, három játékosunk megint megállíthatatlan volt, de kellett volna még egy kiugró teljesítmény. Ott ment el a mérkőzés, hogy nem tudtunk úgy kezdeni, ahogy szerettük volna.