vasárnap, 06 december 2020 09:02

Küzdöttünk, de sajnos hiába

Szombaton Szekszárdra látogattunk, ahol bár nem mi voltunk az esélyesek, de szerettük volna folytatni győzelmi sorozatunkat. A feldobást követően a papírformának megfelelően a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, a Szekszárdon már megszokott agresszív védekezéssel, letámadással nagy lendülettel kezdték a meccset és 2 perc után máris 10-2-re vezettek. Ekkor azonban rendeztük sorainkat és elkezdtünk visszazárkózni, a negyed végén már csak 2 pont volt a hátrányunk (22-20).

A második játékrészt ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk, előbb egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést, ám ezt követően több megkérdőjelezhető játékvezetői ítélet megfogott minket, hiszen egymást követően több támadásunknál sem juthattunk el a dobásig, mert támadószabálytalanságot fújva elvették tőlünk a labdát, volt hogy már a felezővonalnál. A folytatásban a negyed és a mérkőzés is elúszni látszott, végül a félidőre már 15 pontos előnnyel mehettek a szekszárdiak. (45-30)

A harmadik negyedben folytatódott a szünet előtt látott forgatókönyv, előbb 20, majd később már több mint 20 pontos különbséggel vezetett a Szekszárd. Mivel Mariona Ortizra már az első félidőben ráfújták a negyedik hibát, így ő csak a padról nézte, hogy a 27. percben 22 ponttal vezettek a fehér mezes hazaiak, ám ekkor csapatunk minden erejét beleadva komoly hajrát indított. A 29. percre már csak 13 pont volt a hátrányunk, ám ekkor jött az újabb csapás, Katerina Sotiriou tisztának tűnő szép szerelését lefújták, amivel megkapta negyedik hibáját, és mivel nem értve, hogy lehetett ezt lefújni, felemelt kézzel az égre nézve lépett párat tovább a kézilabdakapuig, a játékvezető technikait is adott neki, amivel kipontozódott.

Az utolsó negyedre visszatért Mariona Ortiz, akinek vezetésével nagy hajrát indítottunk, a 33. percben már csak 6 pont volt a hátrányunk, ám innentől kezdve ahányszor feljöttünk 5-6 pontra és már reálisnak tűnt az egyenlítés, mindig történt valami, ami kicsit megfogott minket. Még a 38. percben is csak 5 pont volt a hátrányunk, ám már hiába próbáltunk meg mindent, az idő nem nekünk dolgozott, a gyorsan eldobott labdáink nem voltak elég pontosak, így a végére a különbség valamennyit nőtt, ám ez nem von le semmit a lányok érdemeiből, akik végig harcoltak, küzdöttek a mérkőzésen, jól, időnként látványosan játszottak. Sajnos azonban győzelem ezúttal nem járt ezért. Folytatás csütörtökön a PEAC ellen...

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 94 –83 (22–20, 23–10, 24–25, 25–28)

SZEKSZÁRD: Theodoreán 4, Miklós 6, Bálint 11/9, SKORICS 20/6, GOREE 24. Csere: Studer Á. 13/6, Friskovec 8/3, Zele 4, Szabó F. 2, Renczes, Gereben 2. Edző: Djokics Zseljko

CEGLÉD: ORTIZ 21/3, Szirony, Sotiriou 15/6, Kobolák, MOORE 25. Csere: Révész, McBryde 11/9, Bozóki 11/3, Ruják, Gorjanácz, Viszmeg. Edző: Kostas Keramidas

Szekszárd, zárt kapuk mögött. V: Söjtöry T., Farkas G., Pozsonyi L.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–2. 5. p.: 12–8. 8. p.: 18–18. 12. p.: 25–24. 15. p.: 38–27. 18. p.: 40–28. 22. p.: 50–30. 27.p.: 64–42. 29. p.: 64–51. 33. p.: 72–66. 36. p.: 78–72. 38. p.: 88–81

Kipontozódott: Sotiriou (30. p.). Ortiz (40. p.)

Értékelés:

Djokics Zseljko: – Vagy túl korán elhittük, hogy húszpontos vezetésünknél „zsebben” a meccs, vagy az egy hét alatt lejátszott három találkozó vett ki túl sokat belőlünk. A végjáték miatt mérges vagyok, elemeznünk kell a látottakat.

Kostas Keramidas: – Próbáltuk a saját játékunkat játszani, de ez az első félidőben csődöt mondott. Büszke vagyok a csapatomra, hogy húszpontos hátrányban sem adta fel, és „visszajött” a meccsbe. Ki tudja, hogy alakult volna a végjáték, ha a kipontozódó Sotiriou az utolsó negyedben is a pályán van...

Read 274 times Last modified on hétfő, 07 december 2020 09:23

The Joomla! name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. LTheme.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Designed by LTheme.com - Powered by Joomla!

All stock photos used on this template demo site are only for demo purposes and not included in the template package.