Lassan kezdjük azt hinni, hogy a "harmadik negyed fóbia" egy létező probléma...

VBW CEKK Cegléd–Vasas Akadémia 60–75 (21–19, 8–11, 14–31, 17–11)

Albertirsa, 120 néző. V: Balog Gy., Varga-Záray, Nyilas.

CEGLÉD: Carr 9, Horváth Boglárka 2, Czank 9/6, SHEMATSI 14/12, BARNAI 11. Csere: Farkas P. 7/3, Szerelem-Kobolák, Rakita, Szirony 6/6, Kovács K. 2. Edző: Lo Elhadji Malick

VASAS: M. TAYLOR 17/3, ALLEN 16/3, Gelei 6, Salamon 4, Madár E. 6. Csere: Budácsik 9/3, Jáhni 8/6, Boros B. 2, Szerencsés 3/3, Tóth O. 4, Madár K., Kádár. Edző: Milos Pavlovic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–6. 8. p.: 16–14. 12. p.: 24–20. 17. p.: 24–25. 20. p.: 29–30. 23. p.: 29–41. 28. p.: 41–59. 31. p.: 45–66. 35. p.: 56–69

Lo Elhadji Malick: – Amíg betartottuk, amivel készültünk az ellenfélből, addig partiban voltunk vagy vezettünk. Mikor elkezdtünk mást csinálni, abból nagyon nagy baj lett. Szokás szerint az öltözőben maradtunk, 14–31 lett a harmadik negyed, és ezzel ott gyakorlatilag elment a meccs.

Milos Pavlovic: – Nálunk is van új játékos, akit be kell építeni, illetve olyan, aki sérülés után tért vissza, még kell egy kis idő, hogy mindenki magabiztosan mozogjon a helyén. Az első félidőben nem találtuk a ritmust, de a harmadik negyedben megmutattuk, hogyan kéne játszania ennek a csapatnak. Remélhetőleg a későbbiekben már így fogunk játszani.