vasárnap, 18 október 2020 07:32

Győzelem a Ludovika Arénában

Bár az ötödik fordulóban sem sikerült minden mérkőzést megrendezni, mi játszottunk és bizony jól jártak és jó mérkőzést láttak azok a szurkolóink, akik elkísérték a csapatot a Ludovika Arénába. A hét második felében érkező új játékosunk Ruják Nóra is bemutatkozhatott csapatunkban, sikerült időben elintézni minden papírmunkát.

A szerdaihoz hasonlóan jól kezdtük a mérkőzést, 9-2-re vezettünk, mikor a hazaiak időt kértek és próbálták rendezni soraikat. Sajnos ezt sikerrel tették és felzárkóztak, a negyed végére egy pontosra csökkent az előnyünk (10-11 volt az állás).

A második negyed is kiegyenlített játékot hozott, hol az egyik, hol pedig a másik csapat vezetett néhány ponttal, de a szünetre semmi sem változott, nálunk volt a minimális, egy pontos előny (33-34).

A harmadik negyedben volt egy kisebb rövidzárlatunk, kapkodva játszottunk, amit a Csata ki is használt, elléptek és bár a játékrész végén kicsit tudtunk faragni a hátrányból, a fehér mezesek még így is 6 ponttal vezettek (50-44).

A rövid szünetben megpróbáltuk rendezni a sorokat és nagyon jól is kezdtük a záró felvonást, még egy perc sem telt el, máris feljöttünk 50-48-ra, ezúttal pedig az időkérés sem segített a hazaiakon, mert 50-51-nél már nálunk volt az előny és ugyan egy duplával még tartotta magát a Csata, de a folytatásban már nem engedtük ki kezünkből a mérkőzést. A 36. percben már 52-59 volt az állás, két perccel a vége előtt pedig már 10 pont volt a különbség (54-64). Végül ezen kicsit tudtak faragni a hazaiak, de csapatunk nem kapkodott, jól menedzseltük az időt és a megszerzett előnyünket, így a dudaszó pillanatában 61-69 állt az eredményjelzőn.

A lányok ismét nagyot küzdöttek és fegyelmezetten játszottak, aminek meglett az eredménye. Persze, ahogy ebben a sűrű menetrendben eddig sem, így most sem dőlhetünk hátra és örülhetünk a sikernek, mert szerdán már újabb forduló következik.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–VBW CEKK CEGLÉD 61–69 (10–11, 23–23, 17–10, 11–25)

Ludovika Aréna, 150 néző. V: Praksch, Tőzsér, Boros T.

CSATA: Horváth B. 6, LELIK 15/6, Mányoky R. 2, Hegedűs J. 8/6, Zempare. Csere: HAYES 23/9, Böröndy V. 5/3, Angyal B. 2. Edző: Tursics Krisztián

CEGLÉD: Ortiz 6/3, Révész L., Sotiriu 9/3, McBryde 6, Bozóki 6. Csere: Szirony, KOBOLÁK 12/6, MOORE 20, Gorjanácz, RUJÁK N. 10/6. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 9. p.: 7–11. 13. p.: 20–16. 17. p.: 25–28. 24. p.: 41–38. 28. p.: 47–40. 32. p.: 50–51. 36. p.: 52–59. 38. p.: 54–64

Így látták az edzők

Tursics Krisztián: – Ellenfelünk kiválóan játszott, ránk erőltette az akaratát. Nemhiába tartottunk tőle, hiszen tudtuk, hogy a csapatot rutinos játékosok alkotják. Próbáltuk gyorsítani a játékunkat, de sok hibát vétettünk, sok volt az eladott labdánk és rossz százalékkal is dobtunk, a ceglédi kispadról pedig Ruják Nóra extra teljesítményt nyújtott.

Kostas Keramidas: – Sikerült jól felkészülni a mérkőzésre, tudtuk, hogy jól kell kezdenünk, és ez sikerült is. A találkozó közben volt egy kisebb hullámvölgyünk, ezt ellenfelünk kihasználta. Ám tudtunk újítani, a védekezésünket összeszedtük, így sikerült megnyerni a meccset.

Read 349 times Last modified on vasárnap, 18 október 2020 08:04

The Joomla! name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. LTheme.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Designed by LTheme.com - Powered by Joomla!

All stock photos used on this template demo site are only for demo purposes and not included in the template package.