hétfő, 12 október 2020 06:36

Nagyjából mindent elrontottunk, amit csak lehetett

Vasárnap este a Vasas Akadémia csapatát fogadtuk a Tippmix Női NB I A 3. fordulójában és sajnos nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt szerettük volna. Kapkodva, sok hibával, elhamarkodott befejezésekkel kezdtük a találkozót, amit a gyorsan, agresszíven játszó vendégek kihasználtak és mivel a kapkodás a védekezésünket is jellemezte, 27-20-as Vasas előnnyel zárult az első negyed.

A második játékrészben végre elkezdett megnyugodni a csapat, kezdtünk türelmesen játszani a saját ritmusunkban, el is kezdtük a felzárkózást és a félidőben már csak 3 pontos volt hátrányunk (38-41).

Folytattuk a kapaszkodást a harmadik negyedben is, a 25. percben 46-47-es állásnál többször is labdánk volt a fordításhoz, de ezeket rendre elkapkodtuk, vagy túlkombináltuk és utólag már tudjuk, ez volt valószínűleg a lélektani kulcspont a mérkőzésen, mert a kimaradt lehetőségek után a Vasas ismét magára talált, mi pedig újfent kapkodásba kezdtünk és beragadtunk, még három perc múlva is 46 pontnál jártunk, miközben a vendégek már 56-nál.

Az utolsó negyedet 50-60-as állásról kezdték a csapatok, mi pedig továbbra is kapkodva futottunk az eredmény után. 3 perccel a vége előtt 59-70 volt az állás. Ekkor kezdtünk el ismét a saját ritmusunkban kosárlabdázni és újabb felzárkózásba kezdtünk. Az utolsó percre már felcsillant az egyenlítés és esetleges fordítás lehetősége, de megint jött a kapkodás, rossz megoldásokat választottunk, így az utolsó pillanatig csak futottunk az eredmény után, de nem sikerült célba érni. 69-73 lett a végeredmény és a szoros miskolci vereséggel ellentétben ebből a mérkőzésből nem igazán tudunk építkezni a folytatásra, sokkal inkább volt számunkra egy lecke, amiből tanulni kell.

VBW CEKK CEGLÉD–VASAS AKADÉMIA 69–73 (20–27, 18–14, 12–19, 19–13)

Monor, 70 néző. V: Fodor, Nagy V., Szilágyi

CEGLÉD: Böröndy D. 2, Révész L. 2, Sotiriou 13/3, McBryde 2, Moore 11. Csere: ORTIZ 21/6, Kobolák 7, Szirony 3/3, Bozóki 8/6. Edző: Kostas Keramidas

VASAS: PAPP K. 15/6, BACH 14/3, Madár K. 7/3, Madár E. 4, FRASER 22. Csere: Tóth O. 5, Budácsik 2, Szerencsés, Smailbegovic 4. Edző: Milos Pavlovic

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–13. 7. p.: 12–21. 9. p.: 15–25. 13. p.: 20–33. 17. p.: 31–39. 19. p.: 38–41. 25. p.: 46–47. 28. p.: 46–56. 30. p.: 50–60. 34. p.: 52–65. 37. p.: 59–70. 39. p.: 68–72

Kipontozódott: Bach (38. p.) McBryde (40. p.)

Edzői értékelések

Kosztasz Keramidasz: – Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, nem találtuk a megoldást bizonyos helyzetekre. A harmadik negyed közepén átvehettük volna a vezetést, de öt alkalommal sem tudtunk élni a lehetőséggel és ez lélektanilag fontos momentum volt. Menni kell tovább, dolgozni és kijavítani a hibákat.

Milos Pavlovic: – Elégedett vagyok és büszke a csapatomra. Volt értelme kielemezni a Szekszárd elleni meccs hibáit. Büszke vagyok fiatal játékosaimra, hogy ilyen sok eladott labdára tudtuk kényszeríteni a rutinos, jó játékosokból álló ellenfelet.

Read 242 times Last modified on kedd, 13 október 2020 06:54

The Joomla! name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. LTheme.com is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.

Designed by LTheme.com - Powered by Joomla!

All stock photos used on this template demo site are only for demo purposes and not included in the template package.