E.On ELTE BEAC–VBW CEKK Cegléd 94–65 (18–19, 24–19, 29–16, 23–11)

Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Lengyel, Németh P., Hervay

BEAC: M. GREEN 27/15, ANGYAL B. 21/3, Milkovics 2, Radócz 5, VOJTULEK 27/3. Csere: Juhász A. 2, Katona B. 2, Tóth F. 4, Zsámár L. 2, Koch 2, Benke S. Edző: Mészárosné Kovács Andrea

CEGLÉD: Viszmeg 4, K. WILLIAMS 17/9, Laufer 6, Cooper 11/9, Szerelem-Kobolák 3/3. Csere: Szirony 3/3, SZABÓ P. 16, Horváth Boglárka, Rakita 5/3. Edző: Lo Elhadji Malick

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–3. 8. p.: 15–15. 13. p.: 28–21. 17. p.: 37–26. 23. p.: 51–41. 28. p.: 68–49. 32. p.: 73–54. 37. p.: 84–59.

Kipontozódott: Viszmeg (38. p.)

Mészárosné Kovács Andrea: – Nagyon örülünk, hogy ezt a győzelmet is sikerült behúznunk, ezzel pedig az alapszakasz végére is megőriztük a hatodik helyünket a tabellán. Jól kezdtünk, nyolc gyors ponttal, a probléma a folytatásban jött, kiengedtünk, nem koncentráltunk, a hosszú kihagyás megbosszulta magát. Ennyi hibával szerintem az összes alapszakasz-mérkőzést egybevéve sem játszottunk. A pozitívum, hogy ennek ellenére tudtuk tartani az irányítást, és a végére az is kiderült, hogy képesek vagyunk annál sokkal jobban is játszani, mint tettük az első félidőben.

Lo Elhadji Malick: – Tudtuk, hogy a BEAC a mérkőzés esélyese, ezzel együtt fájó a vereség. Amire készültünk az elmúlt három hétben, azt nem tudtuk megvalósítani. Elmondtam a lányoknak, hogy az első perc fontos lesz, ennek ellenére sem tudtunk jól kezdeni. Nem lehet egy mérkőzésen belül ennyire hullámzó teljesítményt nyújtani. A BEAC győzelméhez nem férhetett kétség, a különbség mértékében viszont vastagon benne voltunk.