vasárnap, 26 február 2023 16:52

A végén már nem tudtunk visszajönni

Rosszul kezdtünk, a Csata már 20-szal is vezetett, de a félidei szünetre visszajöttünk 5 pontra és lőtávolba kerültünk. Sajnos a második félidőt is rosszul kezdtük és a végén már nem tudtunk visszazárkózni.

VBW CEKK CEGLÉD–LUDOVIKA CSATA 63–85 (17–29, 27–20, 13–19, 6–17)

Albertirsa, 100 néző. V: Győrffy P., Pozsonyi, Jakab.

CEGLÉD: K. WILLIAMS 25/12, Viszmeg 3/3, LAUFER 16/3, COOPER 17, Kobolák. Csere: Szabó P. 2, Horváth Boglárka, Szirony. Edző: Lo Elhadji Malick

CSATA: Horváth Bernadett 13/9, Toman D. 8/3, Czank 8/3, FUEHRING 18/3, BARNAI 12. Csere: SZABÓ F. 15/6, Jáhni 9/3, Gábor 2, Boros B. Edző: Tursics Krisztián

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 10–16. 10. p.: 17–29. 13. p.: 17–37. 15. p.: 30–38. 19. p.: 40–47. 25. p.: 48–61. 29. p.: 57–68. 34. p.: 59–70. 38. p.: 63–78

Lo Elhadji Malick: – Sajnos nagyon álmosan kezdtük a meccset, és ez a rossz kezdés minden negyed elején kísértett minket. Elengedtük az ellenfelet, visszajöttünk, és ez túl sok energiát vett ki belőlünk, a végén már nem tudtunk visszazárkózni.

Tursics Krisztián: – Elismerésem a csapatomnak a győzelemhez, de közel sem vagyok elégedett a mutatott játékkal. Harminchét tizenhétnél már volt húszpontos előnyünk, de nem tudtuk lezárni a meccset. Kiestünk a koncentrációból, és az eladott labdáinkkal tűzbe hoztuk az ellenfelet, amely a félidőig öt pontra fel is jött. A második félidőben elkezdtünk védekezni, és újra nőtt az előnyünk a végéig.