szombat, 22 október 2022 09:12

Végre, megvan az első

Nem kezdtük rosszul a meccset, de azt sem mondhatjuk, hogy jól kezdtünk. Kapkodtunk, sokat hibáztunk, rengeteg eladott labdával segítettük az ellenfelet, akik mindezt köszönték szépen és próbáltak élni ezzel a lehetőséggel.

Egészen a harmadik negyed hajrájáig szoros volt az állás, ott azonban végre rendeztük sorainkat és végül már 5 pontos előnnyel zártuk a játékrészt. Innen következett a záró negyed, amikor már végre elkaptuk a fonalat és azt a védekezést, illetve támadásvezetést láthatta a közönség, amit a korábbi meccseken, ennek pedig az eredménye is meglett, 19 ponttal nyertük az utolsó negyedet, összességében 24-gyel a mérkőzést.

Ha valaki, csak a végeredményt nézi meg, azt mondja, ez egy sima meccs volt, de a győzelemnek örülő játékosok arcán látszott, hogy nem volt felhőtlen az öröm, tudják nagyon jól a lányok, hogy az eleje szenvedősre sikerült...

VBW CEKK Cegléd–PINKK Pécsi 424 82–58 (17–16, 21–22, 17–12, 27–8)

Albertirsa, 80 néző. Vezette: Fodor A., Jakab, Gál J.

CEGLÉD: Viszmeg, K. WILLIAMS 20/12, TURUDIC 16/3, COOPER 26/6, Kobolák 5/3. Csere: Horváth B., Szirony 3, Szabó D., Rakita 8/6, Bura 1, Laufer 3/3. Edző: Kostas Keramidas

PINKK: ZIVALJEVIC 11, Szücs L. 8/6, TENYÉR 12, Vincze N. 4, Kovács K. 6. Csere: Bojtár 6/6. ZSILINSZKI 11/9, Horváth Zs. Edző: Kovács Dénes

Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–6. 8. p.: 17–12. 12. p.: 17–19. 15. p.: 25–23. 17. p.: 28–31. 20. p.: 38–38. 24. p.: 41–44. 28. p.: 49–47. 30. p.: 55–50. 33. p.: 63–53. 35. p.: 68–55. 38. p.: 79–55

Edzői értékelés

Kostas Keramidas: – Ami a legfontosabb, megszereztük az első győzelmünket. Úgy érzem, az első félidőben nagyon idegesen játszottunk annak tudatában, hogy ezt a meccset kötelező megnyerni. Ezzel is magyarázható a húsz perc alatt eladott tizenöt labda. Ahogy haladt előre a mérkőzés, ezt a stresszfaktort folyamatosan kapcsoltuk ki a játékunkból, és így tudtunk a végén könnyedén nyerni.

Kovács Dénes: – Nem vagyunk egyszerű helyzetben, nem teljes kerettel dolgozunk jelenleg, ennek ellenére voltak biztató jelek. Az első három negyedben az eddigiekhez képest nagyon szépen kosárlabdáztunk, sokkal több energiát tudtunk mozgósítani. A negyedik negyedben történtekkel pedig foglalkoznunk kell.