vasárnap, 16 október 2022 09:36

Egy három perces zárlat megpecsételte a sorsunkat

Ezúttal végre elmaradt a borzalmas kezdés, fej fej mellett haladtak a csapatok és az első negyed végén minimális hazai vezetést jegyezhettünk fel.

A második negyed is maradt szoros, annyi különbséggel, hogy már jellemzően nálunk volt az előny. Még ha nem is volt jelentős a vezetésünk, jobb volt úgy játszani, hogy nem nekünk kapaszkodni...

A harmadik negyedben aztán jött egy kb. három perces zárlat, amikor a TF meglépett kicsit, és a folytatásban már csak üldözni tudtuk őket, egyre kapkodóbb játékkal, így végül 7 pontos vereség lett a vége.

TFSE-MTK–VBW CEKK CEGLÉD 68–61 (15–14, 12–15, 25–18, 16–14)

Városmajor, 150 néző. V: Tőzsér, Balog Gy., Rózsavölgyi.

TFSE: Dúl T. 2, Dúl P. 7, MARSHALL 12/6, Király A. 3/3, HEGEDŰS J. 19. Csere: HILLSMAN 13, Pusztai P. 10, Burján L. 2, Turi. Edző: Magyar Bianka

CEGLÉD: K. WILLIAMS 13/3, Rakita, TURUDIC 18, Szerelem-Kobolák, COOPER 24/6. Csere: Szabó P., Bura 4, Horváth Boglárka, Laufer 2. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–24. 8. p.: 13–12. 13. p.: 21–21. 18. p.: 25–29. 24. p.: 36–37. 28. p.: 50–43. 33. p.: 57–51. 36. p.: 64–55. 39. p.: 67–59.

Kipontozódott: Turudic (40. p.)

Értékelés

Magyar Bianka: – Maximálisan megcsináltuk, amit elterveztünk. Ki akartuk venni a játékból az ellenfél legértékesebb, legeredményesebb játékosát, Kiana Williamset, az volt a célunk, hogy ne dobjon húsz pontot. Hatalmas mezőnymunkát végezve sikerült is a feladatot megoldani. Gyönyörű csapatmunkánkat mutatja a tizenhét kiosztott gólpassz is, és az, hogy a dobott pontjaink több játékos között oszlottak el.

Kostas Keramidas: – Véleményem szerint a második félidőben vesztettük el a meccset. Főleg a védekezésben rontottunk, sok lepattanót engedtünk az ellenfélnek. Azt játszottuk, amit szerettünk volna, ezt az időkéréseknél is hangsúlyoztam, de jött egy háromperces rész, amikor nem koncentráltunk eléggé, és elúszott a mérkőzés.