Jó első félidő, borzasztó harmadik negyed

VBW CEKK CEGLÉD–NKA UNIVERSITAS PEAC 69–79 (18–14, 22–15, 7–27, 22–23)

Albertirsa, 50 néző. V: Tőzsér, Kovács N., Németh P.

CEGLÉD: Szabó D. 5/3, SZABÓ FANNI 13/6, Szirony 3/3, Szabó Flóra 3, Kobolák 4. Csere: Szabó P. 2, Katona Sz. 6, BAUGH 9, HOLESINSKÁ 16/6, Rakita 8/6. Edző: Hegedűs Péter

PEAC: Dudásová 4, WENTZEL 16/6, NELSON 23, MARSHALL 15, KISS V. 14. Csere: Szücs R. 2, Selcova 3/3, Brajkovics 2. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 9. p.: 12–14. 10. p.: 18–14. 14. p.: 25–16. 17. p.: 31–20. 20. p.: 40–29. 24. p: 47–37. 30. p.: 47–56. 34. p: 55–64. 38. p: 68–73

Hegedűs Péter: – Nem tudom, mi okozza nálunk a mentális gátat. Meg kell tanulnunk lezárni és megnyerni a mérkőzéseket. Már több alkalommal megtörtént, hogy a harmadik vagy negyedik negyedben leblokkoltunk, és ezt az elénk rangsorolt csapatok kihasználják. Az első félidőben jól játszottunk, a mi akaratunk érvényesült, a harmadik negyedtől viszont az ellenfélé. A lányokban több van, mint amit most a tabella mutat, dolgoznunk kell rajta, hogy ez az eredményekben is megmutatkozzon.

Csirke Ferenc: – Azt beszéltük meg, hogy kezdjük jól a meccset, ami meg is történt, de utána ziccereket és büntetőket hagytunk ki, ez megbosszulta magát. A második félidőre már az a csapat jött ki, amelyiknek karaktere volt az eddigi összes mérkőzésen. Az első kört nyolc győzelemmel és három vereséggel a harmadik helyen zártuk, így jó pozícióban várhatjuk az alapszakasz második felét.