Print this page
hétfő, 08 március 2021 08:41

Szoros volt, de a győzelem a lényeg

Jól kezdtük a mérkőzést, többször is elértük a 6-7 pontos előnyt, de minden alkalommal megtorpantunk és a hazaiak vissza tudtak zárkózni. A harmadik negyed elején egy rövidzárlat után bő egy perc alatt a 6 pontos előnyünkből 1 pontos hátrány lett. Ettől kezdve felváltva vezettek a csapatok, végig szoros volt a mérkőzés. A végjátékba lépve nálunk volt a minimális előny és ahogy az ilyenkor lenni szokott, nagy taktikai csata alakult ki. Az időkérésekkel, büntetődobásokkal tördelt utolsó perc így kb 10 percig tartott, de szerencsére ki tudtuk használni a rutinunkat és jól kezeltük a helyzetet, így végül megnyertük a találkozót, vagyis még továbbra is maradt esélyünk a 8 közé kerülni.

Folytatás szerdán, az utolsó alapszakasz mérkőzésen Monoron, a BEAC ellen.

PINKK PÉCSI 424–VBW CEKK CEGLÉD 59–64 (19–21, 9–13, 18–15, 13–15)

Kozármisleny, zárt kapuk mögött. Vezette: Tóth C., Minár L., Drenyovszki D.

PINKK: Vorpahl 4, VÁRI 12, ZUBAC 15, Jáhni 4, SARAUSKAITE 11. Csere: Szücs L. 5/3, Demeter 8, Tenyér, Zsilinszki. Edző: Vanja Miljkovics

CEGLÉD: RÉVÉSZ 12/9, Gorjanácz 2, SOTIRIOU 19/6, ORTIZ 10, Moore 10. Csere: Ruják 5/3, Szirony, McBryde 4, Kobolák 2. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 7. p.: 11–16. 12. p.: 21–25. 16. p.: 26–29. 19. p.: 26–32. 22. p.: 36–36. 27. p.: 46–43. 31. p.: 46–50. 35. p.: 53–53. 39. p.: 57–58

Kipontozódott: Sotiriou (40. p.), Zubac (40. p.)

Értékelés:

Vanja Miljkovics: – Az első játékrészben nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk. Talán még a csütörtöki meccsünk is éreztette a hatását, bár ez nem kifogás. Ettől függetlenül volt lehetőségünk a győzelemre a hajrában is.

Kosztasz Keramidasz: – Mindenképp nyernünk kellett, ami jelentett némi nyomást, de az eredménnyel elégedett lehetek. Az első félidőben akadtak faultproblémáink, a másodikban viszont a védekezésünkkel tudtunk győzni.