VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 66–61 (16–15, 19–16, 22–5, 9–25)

Pasaréti út, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Mészáros B., Lengyel

VASAS: Papp K. 8/6, BACH 13/6, TÓTH O. 2, MADÁR E. 13/3, FRASER 22. Csere: Salamon, Szmailbegovics 4, Madár K. 2, Szerencsés 2. Edző: Milos Pavlovics

CEGLÉD: Ortiz 9, RÉVÉSZ L. 7/3, SZOTIRIU 16, Kobolák 5/3, MOORE 11. Csere: Ruják N. 2, McBryde 8/6, Gorjanácz 3/3. Edző: Kosztasz Keramidasz

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 14–13. 13. p.: 23–20. 17. p.: 30–29. 23. p.: 42–31. 28. p.: 55–34. 33. p.: 58–41. 37. p.: 62–55

Edzői értékelés:

Milos Pavlovics: – Számítani lehetett arra, hogy egy ilyen rutinos csapat, mint a Cegléd, képes kézbe venni az irányítást, ez meg is történt. Talán furcsán hangzik, de mélypontunk épp a remekül sikerült harmadik negyed miatt keletkezett. Nagyobb előnyre tettünk szert, és annak ellenére, hogy a mérkőzés folyamán felkészítettük fiatal csapatunkat, hogy az ellenfél egyre nagyobb nyomást fog ránk pakolni, nehezen viseltük a CEKK agresszív játékát. Lelassultunk, kaptunk néhány hármast, amitől kicsit megijedtünk. Ennek ellenére egy apró megingást leszámítva, úgy érzem, kézben tartottuk a mérkőzést. Száz százaléknál is többet nyújtottak a játékosok a pályán, amiért dicséret illeti őket. Jó volt látni, hogy az történt a pályán, amit előzetesen megbeszéltünk, és jól reagáltunk az ellenfél taktikai változtatásaira is. Megnyertük a találkozót, amely életben tartja a legjobb nyolcba kerülésünk lehetőségét, azonban fontos párharcok várnak még ránk. Egy győzelemre biztosan szükségünk van, és nagyon kemény ellenfelek várnak ránk. Harcolunk tovább, hogy elérjük, amire vágyunk.

Kosztasz Keramidasz: – Volt egy hatalmas rövidzárlatunk a harmadik negyedben, amelynek nem tudom az okát. Mindössze három pontot szereztünk nyolc perc alatt ebben a játékrészben, amit szintén nem értek. Természetesen gyenge támadójátékunk erőt adott az ellenfélnek, ám a negyedik negyedben felhúztuk a kesztyűt, és harcolni kezdtünk. Nehéz felállni húszpontos hátrányból, megpróbáltuk, szoros is lett a vége, de sajnos nem tudtunk fordítani.

Read 233 times Last modified on péntek, 19 február 2021 14:53