Print this page
szerda, 30 december 2020 12:54

Vereség az első soproni meccsen

Hogy pótolni tudjuk elmaradt mérkőzéseinket lemondva a pályaválasztói jogunkról, egymás után kétszer is megmérkőzünk a Sopronnal a Novomatic Arénában. Így 2021 már mindkét csapatnak nyugodtabb lesz.

Elsőként tegnap este a "hazai" mérkőzésünket játszottuk le, ahol a decemberi erőltetett menetben az edzői stáb Katerina Sotiriou pihentetése mellett döntött. Ennek tudatában azt mondhatjuk, hogy papírforma eredmény született, egy vállalható vereség a bajnokságban és Euroligában  is veretlen Sopron ellen. Folytatás ma, 16:30-kor...

VBW CEKK CEGLÉD–SOPRON BASKET 55–78 (12–22, 14–21, 13–21, 16–14)

Sopron, zárt kapuk mögött. V: Söjtöry, Kovács N., Horváth A.

CEGLÉD: Ortiz 2, GORJANÁCZ 11/3, McBryde 6, Szirony, Moore 5 Csere: Révész L. 8/6, Bozóki 5/3, Ruják N. 7/3, Kobolák 7/3, Viszmeg 4, Filipowicz Edző: Kostas Keramidas

SOPRON: JANUARY 14/9, Varga S., WALKER 20/9, Brooks 11, KRAJISNIK 14 Csere: Varga A. 10/6, Fegyverneky 4, Czukor 3/3, Varga K. 2, Pfeiffer Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–11. 8. p.: 9–20. 13. p.: 14–29. 16. p.: 16–37. 18. p.: 24–41. 22. p.: 26–48. 25. p.: 31–54. 28. p.: 37–59. 33. p.: 41–68. 35. p.: 44–68. 38. p.: 51–74

Kipontozódott: Ortiz (35. p.)

Edzői nyilatkozatok

Kostas Keramidas: – Különböző célokért küzd a két csapat, így mindkét együttesnek jó lehetősége volt, hogy szabadabban játsszon, gyakoroljon. Nagyon hasznos találkozó volt!

Gáspár Dávid: – Az az érzésem volt a mérkőzésen, hogy a karácsonyi szünet némi ritmusvesztést okozott a csapaton belül. Voltak jó és kevésbé jó periódusai a találkozónak. A Cegléd több üres helyzetet is kialakított, melyeket a gyengébb védőmunkánk számlájára írok. Jól kontrolláltuk azonban a mérkőzést, adódtak hibák, melyekről a meccs során beszéltünk, és a második félidőben jobban is oldottuk meg ezeket. Szerdára szeretnék javulást látni a csapattól az összképet tekintve, ezzel együtt elismerésem a lányoknak.