Print this page
szerda, 02 december 2020 14:57

Győzelemmel indult a december

A decemberi meccs-maraton a PINKK elleni hazai mérkőzéssel vette kezdetét, mi pedig kimondottan rosszul kezdtük ezt a meccset. Sok volt a hiba, a kapkodás, az elhibázott dobás. Szerencsére az első negyed végére összeszedték magukat a lányok, így döntetlennel zárult a játékrész (23-23)

A második negyed elején ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk, vagyis koncentráltan játszottunk, de még így is becsúsztak hibák, ám immár mi vezettünk és lépésről lépésre próbáltunk nagyobb előnyt kiépíteni. Azonban ismét eljött a pillanat, amikor kapkodni kezdtünk és visszaengedtük a vendégeket. A félidőre 3 pontos előnnyel mehettünk végül (35-32) és szurkolóink otthonról valószínűleg abban bíztak, innen már nem lesz megállás, elkezdjük majd növelni az előnyt és magabiztosan hozzuk a győzelmet.

A harmadik negyed úgy is indult, ahogy szurkolóink várták, de valami nem működött rendesen, mert amikor igazán elléphettünk volna, megint jött egy blokk, megtört a játékunk és egyetlen pontra zárkózott a PINKK. (48-47)

Az utolsó játékrészt ismét az előny növelésével kezdtük, és végre sikerült stabilizálni a védekezésünket, aminek köszönhetően már nem tudtak újra felzárkózni a fekete mezes vendégek, akiket ha nem is jó játékkal, de legyőztünk (68-59), és ebben a viszonylag kiszámíthatatlan idei bajnokságban ez a legfontosabb. Győzelemmel indult a decemberi "őrület", ami szombaton Szekszárdon folytatódik, remélhetőleg immár olajozottabb, jobb játékkal.

VBW CEKK CEGLÉD – PINKK-PÉCSI 424 68–59 (23–23, 12–9, 13-15, 20–12)

Monor, zárt kapus. V: Fodor, Nyilas, Varga-Záray.

CEGLÉD: Ortiz 4, Szirony 2, SOTIRIOU 22/6, McBRYDE 8/6, Bozóki 9/3. Csere: MOORE 16, Révész L. 3/3, Gorjanácz, Kobolák 2, Ruják 2. Edző: Kostas Keramidas

PINKK: VORPAHL 25/12, SZŰCS 11/3, Pucz, Demeter 4, SARAUSKAITE 10. Csere: Jáhni 7/3, Tenyér 2, Borbás, Horváth Zs. Edző: Vanja Miljkovic

Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–11. 6. p.: 13–16. 9. p.: 21–21. 13. p.: 25–23. 17. p.: 30–26. 20. p.: 35–32. 23. p: 42–34. 25. p.: 42–40. 28. p.: 48–44. 33. p: 54-49. 36. p: 60-53.

Kipontozódott: Szűcs (35. p.)

Edzői nyilatkozatok

Kostas Keramidas: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Sokat hibáztunk, amikor egyes periódusokban jól játszottunk, mindig jött egy pillanat, amikor újra elkezdtünk kapkodni. Meg kell találnunk, hogy ez miért történt, de a győzelem az így is győzelem, és a legfontosabb, hogy megnyerjük ezeket a találkozókat.

Vanja Miljkovic: – Gratulálok a Ceglédnek a győzelemhez. Nekünk bár voltak hibáink, az előző mérkőzéshez képest tudtunk javítani néhány dolgot. Bár még mindig nem tudok a teljes kerettel dolgozni. Fontos meccsek jönnek számunkra, tovább kell dolgoznunk.