vasárnap, 30 október 2022 10:53

Sok hibával nem tudunk nyerni

Rengeteg elhibázott dobás jellemezte részünkről a mérkőzést, így hiába volt sokszor jó a védekezésünk, ha a kivédekezett Vasas támadások, a megszerzett labdák után rendre hibáztunk és nem tudtunk kosarat szerezni.

Bízunk benne, hogy a folytatás ennél sokkal jobban alakul majd.

Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd 78–62 (16–17, 20–10, 23–15, 19–20)

Pasaréti út, 250 néző. V: Györfy R., Varga-Záray, Kapusi.

VASAS: PAPP K. 6, Szmailbegovics 13/6, TÓTH O. 7, MADÁR E. 15/3, Nunn. Csere: Budácsik 6, PARDEE 11, Szerencsés 12, SALAMON ZS. 8, Van Rijs D., Van Rijs L., Madár K. Edző: Milos Pavlovics

CEGLÉD: K. Williams 12/6, Rakita 10/3, Turudic 9, Szerelem-Kobolák, COOPER 17/6. Csere: Horváth Boglárka 2, Laufer 2, BURA 10, Szirony, Szabó P., Viszmeg. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–3. 7. p.: 14–9. 14. p.: 25–20. 16. p.: 34–20. 19. p.: 34–25. 24. p.: 42–33. 28. p.: 50–41. 32. p.: 64–50. 38. p.: 76–57.

Kipontozódott: Turudic (32. p.)

Értékelés

Milos Pavlovics: – Tudtuk, hogy nagy súlya van ennek a mérkőzésnek, talán emiatt kezdtünk kicsit bizonytalanul. Alapvető dolgokban hibáztunk, ebből gondolom, hogy görcsösek voltunk, de a védekezés hibáit támadásban javítani tudtuk, és szoros első negyedet játszottunk. Ezt követően volt egy remek második tízpercünk, de sajnos itt is hullámvölgybe kerültünk a végén. Jobban akartuk a győzelmet, a kitartó küzdelem pedig meghozta az eredményt. Végre lepattanózásban is jól teljesítettünk, szépen járattuk a labdát, ennek ellenére még inkább arra bátorítanám a játékosokat, hogy vállalják el az üres dobásokat.

Kostas Keramidas: – Támadásban nagyon gyengén teljesítettünk, dobott pontok nélkül pedig nem lehet meccset nyerni. A második negyedben volt egy nagy mélypontunk, amikor több percen át nem találtunk be, ezt próbáltuk kijavítani a félidőt követően. Jobb volt a Vasas és jobban akarta a győzelmet.