Print this page
hétfő, 26 szeptember 2022 12:57

Nem sikerült meglepetést okozni a szezonnyitón

Papírforma alapján a vendég győri csapat volt a mérkőzés esélyese, de nem kezdtük megilletődötten a meccset és sokáig tartottuk is a lépést a vendégekkel. A 15. percben mindössze egy pont volt a különbség, de a félidő hajrája jobban sikerült a zöld mezeseknek, akik végül 12 pontos előnnyel mehettek pihenni.

A harmadik negyedben másik fokozatba kapcsolt a Győr, keményítettek védekezésükön, nálunk pedig a dobások jó része kimaradt, többször már a gyűrűben volt a labda, de kipörgött onnan.

Az utolsó negyedben már végre újra mentek a dobások, ki tudtuk használni a lehetőségeket, de ekkor már csak faragni tudtunk a hátrányon, így végül a győri csapat 22 pontos győzelmet aratott.

Folytatás szerdán, Szekszárdon… VBW CEKK CEGLÉD – SERCO UNI

GYŐR 55–77 (12-21, 15-18, 10-24, 18-14)

Albertirsa, 120 néző. V: Kapitány, Jakab L., Dr. Németh P.

CEGLÉD: Cooper 6, Szirony 2, RAKITA 8/6, BURA 7, WILLIAMS 14/3. Csere: Szabó 3/3, Viszmeg 2, Horváth -, Laufer 8/3, Kobolák 5/3. Edző: Kostas Keramidas

GYŐR: ELLENBERG 24/12, Dombai 10/6, MOMPREMIER 8, Bach 1, Török 3/3. Csere: Dubei 5, Oroszová 4, Weninger 7/3, NAGY 9/3, Rozmán 2, Varga 2, Williams 2. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–10. 8. p.: 10-20. 14. p.: 23–24. 18. p.: 25–32. 20. p.: 27–39. 25. p: 30–51. 29. p.: 36–58. 33. p: 46-65. 37. p: 51-73.

Edzői értékelés

Kostas Keramidas: – Próbáltunk versenyképesek lenni, amennyire csak tudtunk. Ezt az első félidőben egy jó ideig meg is tudtuk tenni, de a második félidő eleje számunkra egy katasztrófa volt. Nagy volt rajtunk a nyomás győri oldalról és nem találtuk a megoldásokat támadásban. Dolgoznunk kell tovább, hogy a második félidőben is versenyképesek tudjunk maradni.

Cziczás László: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, nagyon lelkes volt a hazai csapat. Helyenként meg is tudott minket zavarni a zóna játékuk, de összességében úgy gondolom, hogy kontrolláltuk a mérkőzést. Volt egy olyan negyedünk, amikor meg tudtuk mutatni azt az arcunkat, amit négy negyeden keresztül szeretnék látni, és gyakorlatilag ott eldöntöttük a mérkőzést.

Read 227 times Last modified on hétfő, 26 szeptember 2022 13:09