Print this page
vasárnap, 16 január 2022 09:26

Ezúttal nem volt olyan elsöprő a második félidő.

Az elején jól kezdtünk egy 7-0-ás szériával, majd mintha behúztuk volna a kéziféket, ismét jött a kapkodás és a sok hiba. Újra hátrányból vártuk a második félidőt, ismét nekikezdtünk a fordításhoz szükséges hosszú hajrának, de a végén a hazai csapat jól menedzselte előnyét és ezúttal sajnos nem tudtuk megfordítani a mérkőzést.

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 67–57 (16–12, 21–11, 14–20, 16–14)

Pasaréti út, 200 néző. V: Csabai-Kaskötő, Goda, Kovács N.

VASAS: Szmailbegovics 11/6, Papp K. 5, Tóth O. 6, MADÁR E. 10, HELJIC 13/3. Csere: Salamon 2, Szerencsés 7/3, DÚL T. 9/3, Radócz 4, Nagy L. Edző: Milos Pavlovics

CEGLÉD: Szabó D. 4/3, SZABÓ FANNI 14/6, Szirony, Szabó P. 2, SZERELEM-KOBOLÁK 8. Csere: Rakita, Katona Sz. 4, Szabó Flóra 6, Laufer 5, HOLESINSKÁ 14/3. Edző: Sandro Orlando

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 6. p.: 0–7. 9. p.: 12–7. 13. p.: 20–14. 18. p.: 30–21. 22. p.: 39–31. 27. p.: 47–39. 33. p.: 55–47. 38. p.: 59–49

Kipontozódott: Szabó Fanni (40. p.)

Milos Pavlovics: – A lányok megértették, hogy kiváló lehetőség tárult elénk, amivel élni is tudtak. A mérkőzés előtt azt próbáltam átadni nekik, hogy az erőnk valóban a csapatban rejlik, nem pedig az egyéni teljesítményekben. Nehéz időkben is össze kell tartanunk, és a hiányzók miatt kijelenthető, hogy kisebb gödörben voltunk a meccs előtt.

Sandro Orlando: – Hosszabb ideje bajlódunk a kezdéssel, volt már rá példa néhányszor, hogy gyengére sikerült az első félidő. Az elején talán annak köszönhettük a szoros csatát, hogy ellenfelünk sok ajtó-ablak ziccert hagyott ki. Megpróbáltunk a szünet után több energiát mozgósítani, de fejben sajnos kevesek voltunk. Huszonkét eladott labdánk volt, amivel nem lehet mérkőzést nyerni. Le kell csökkentenünk ezt a számot, ha győztesen szeretnénk elhagyni a pályát a jövőben.