Nem sikerült a bravúr

VBW CEKK CEGLÉD – OLYMPIACOS (görög) 54–78 (19–17, 12–23, 16–19, 7–19)

A második negyed közepéig kimondottan jól tartottuk magunkat, jellemzően inkább nálunk volt az előny, a félidő vége előtt azonban a görög bajnok védekezésében fokozatot váltott, és az agresszív, kemény védekezés nem feküdt csapatunknak, főleg úgy, hogy a játékvezetők is partnerek voltak benne, mert a mérkőzés során több alkalommal a sportszerűtlen hiba helyett, csak normál szabálytalanságot ítéltek a kontrákat olykor durva szándékos szabálytalansággal megállító görögök ellen.
A második játékrészt 9 pontos hátrányból kezdtük meg, de a Namur elleni meccsel szemben ezúttal nem tudtunk felzárkózni, csak tartani magunkat.
Az utolsó negyedet már 10 pont fölötti hátrányból kezdtük és az Olympiacos nem tette meg azt a szivességet, hogy lazítson, knnyelműbben játsszon, így a különbség tovább nőtt, az utolsó percekben pedig már mindenki játéklehetőséget kapott a csapatból, mert ezúttal nem tudtuk megtrni az ellenfelet, akiknek agresszív védekezése sok hibára késztetett minket.
Ennyi hibával pedig sajnos nem lehet mérkőzést nyerni, így számunkra maradt a csoort harmadik helye és ezzel erre a szezonra be is fejeztük nemzetközi szereplésünket. A hazai bajnokságban azonban még bőven van feladat, az első mindjárt vasárnap, Szekszárdon.

Cegléd, 200 néző. V: Vassallo (máltai), Grbic (szlovén), Köyici (török)
CEGLÉD: Swanier 10/6, Stankiewicz 4, Gorjanácz 8/6, BREZINOVÁ 10/6, HIGGINS 16. Csere: Böröndy D. 4, Kobolák 2, Révész L., Licskai, Szirony, Király, Biczó. Edző: Gabriel Carrasco
OLYMPIAKOSZ: Thomas 12/9, Nikolopulu 2, Gemelosz 8, GRAVES 6, JURCENKOVÁ 13. Csere: SZTAMOLAMPRU 13/9, Sztamati 6/6, Szpiridopulu 5/3, Pavlopulu 5/3, Szotiriu 5/3, Luka, Koszma 3/3. Edző: George Pantelakisz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–4. 5. p.: 13–7. 8. p.: 17–11. 11. p.: 19–20. 15. p.: 24–24. 20. p.: 31–40. 23. p.: 37–49. 26. p.: 41–56. 30. p.: 47–59. 33. p.: 47–67. 38. p.: 54–73

Edzői nyilatkozat:
Gabriel Carrasco: – A kosárlabdát agresszívan kell játszani, és egy ilyen védekezést bemutató Olympiakosz ellen nagyon nehéz játszani. Ezért is volt huszonhat eladott labdánk, és ugye ennél kevesebb pont volt a különbség. Erősebb, jobb játékkapcsolatok kellenek a részünkről is, hogy ilyen védekezés ellen is sikeresebbek lehessünk.
George Pantelakisz: – Teljesen más volt ez, mint az első meccsünk. Tudtuk, hogy a Cegléd hazai pályán erős csapat. Folyamatosan koncentráltunk a védekezésre, leginkább, hogy Ketia Swanier-t meg tudjuk állítani, amiben, úgy érzem, jó munkát végeztünk.