Az az utolsó 5 perc

PEAC PÉCS – VBW CEKK CEGLÉD 70–62 (23–17, 10–18, 15–10, 22–17)

Az első percekben fej fej mellett haladtak a csaatok, majd a Pécs beindult és 10 pontos előnyt épített ki.
A második játékrészben sikerült rendezni a védekezésünket, aminek köszönhetően visszajöttünk a meccsbe, felárkóztunk, egyenlítettünk, majd át is vettük a vezetést. Előnnyel mehettünk az öltözőbe, annak tudatában, hogy a második félidően újra kezdődik a mérkőzés.
A szünet megtörte a lendületünket, gyakorlatilag perceken keresztül egál volt a mérkőzés, de a harmadik negyed hajrájából egy fokkal jobban jöttek ki a hazaiak.
Az utolsó negyedet minimális hátrányból kezdtük, de úgy tűnt, mi kaptuk el ismét a fonalat, hiszen 5 perccel a vége előtt már 7 pont volt az előnyünk. Érkezett is a hazai időkrés, ami sajnos sikeresnek bizonyult. Megtorpantunk, és innentől szinte minden támadásunkban elkövettünk valamilyen buta hibát, a pécsiek pedig köszönték szépen a lehetőséget és éltek vele. Sorra szerezték a pontokat, az utolsó 2 percre már ők vezettek, igaz minimálisan. Próbáltunk fordítani, de kapkodtunk, és a végjátkban még próbáltunk szabálytalankodni, hogy hátha marad esély, a büntetők azonban nem maradtak ki, így az utolsó percben nagyobbra nőtt a pécsi előny.

Pécs, 300 néző. V: Tóth C., Farkas G., Boros T.
PÉCS: DIÉMÉ-MARIZY 10, Wentzel 8, GÉMES-SAROK 9/3, UDODENKO 24/12, Bravard 10. Csere: Kaposi, Sánta 3/3, Ruják N., Hegedűs J. 2, Habling 2, Horobec, Szabó F. 2. Edző: Meszlényi Róbert
CEGLÉD: Swanier 9/3, GORJANÁCZ 16, Szirony 4, BREZINOVÁ 11/9, Higgins 4. Csere: Kobolák 7/3, Böröndy 5/3, Stankiewicz 6/6, Licskai, Király. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 15–65. 13. p.: 25–25. 17. p.: 27–31. 23. p.: 38–38. 26. p.: 40–40. 33. p.: 48–52. 37. p.: 57–57

Edzői nyilatkozat:
Meszlényi Róbert: – A legfontosabb az volt, hogy nyerjünk. Nagy a feszültség a klubon belül az eredménytelenség miatt. Fontos lesz a folytatás, de nagyon rögös az út, és a szekérnek a négy helyett most csak három kereke működik.
Gabriel Carrasco: – A negyven perc során két különböző meccset láttunk. A harmincötödik percben még hét ponttal vezettünk, utána azonban minden támadásunkban buta hibákat követtünk el, és a Pécs kihasználta ezeket.