Most nem volt meglepetés

VALENCIA BC – VBW CEKK CEGLÉD 93–49 (24–13, 27–18, 18–11, 24–7)

Már a mérkőzés előtt hátrányba kerültünk, mert a szerda esti edzésen megsérült Kobolák Cinita, így rá sem számthatott Gabriel Carrasco.
Az első percekben még tartottuk a lépést, de a korábbi mérkőzésekről hozott fáradtság, az egyre szűkülő rotáció, és a triplákat extra formában dobó hazai csapat egyszerre már túl soknak bizonyult.
Az első félidő végén már nyugodtan mehettek az öltzőbe a spanyolok, mert érezhető volt, hogy ezen az estén hiába adunk ki magunkból mindent, az sem lehet elég a bravúrhoz, így a második félidőre már inkább csak a végleges különbség volt a kérdéses.
Jól fog jönni a válogatott szünet, ami lehetőséget ad egy kis pihenésre, a sorok rendezésére, és reméljük, hogy utána már a most még sérült játékosok is csatlakozhatnak a csapathoz az év végi hajrára, ahol november végén és decemberben újabb nagyon kemény meccsek várnak ránk.

Valencia. Vezette: Teixeira (portugál), Unsworth (brit), Dahra (francia)
VALENCIA: GÓMEZ 3/3, Casas 11/3, PINA 12/12, TIRERA 10, Abalde Díaz 4. Csere: Romero 9/9, Lizarazu Herrera 3, Raman 2, Reisingerová 15/3, Brown 10, Garí Gilabert 9/3, Cotano De Juan 5. Edző: Rubén José Burgos López
CEGLÉD: Swanier 7/3, Gorjanácz 9/3, BREZINOVÁ 16/9, Szirony, Higgins 14. Csere: Böröndy D. 3, Révész L., Filipowicz V., Viszmeg. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–5. 9. p.: 22–9. 12. p.: 24–17. 15. p.: 31–20. 19. p.: 51–26. 24. p.: 60–31. 26. p.: 62–38. 33. p.: 75–42. 36. p.: 82–45. 37. p.: 85–47

Edzői nyilatkozat:
Gabriel Carrasco: – Temérdek problémával érkeztünk Spanyolországba, a szerdai edzésen ráadásul Kobolák Cintia bal lába is megsérült, így ő sem léphetett pályára. Sokat kivett belőlünk a DVTK elleni bravúros bajnoki győzelem, három tizennyolc éven aluli játékost is be kellett vetnem ezen a napon, rövid volt a kispadunk a riváliséhoz képest. Kiadtuk magunkból a maximumot, de ez nem lehetett elég az Európa-kupa egyik legerősebb csapatával szemben.