Nem sikerült felborítani a papírformát

VBW CEKK CEGLÉD - ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 57-69 (19-21, 10-22, 13-13, 15-13)

Jól kezdtük a mérkőzést, vezetést szereztünk, majd növeltük előnynket és az első negyed hajrájáig a mi akaratunk érvényesült. A játékrész utolsó pillanataiban viszont megvillant a Szekszárd, egyenlített, majd ha csak minimális különbséggel is, de átvették a vezetést.
A folytatásra kicsit megváltozott a játékvezetői felfogás, ami kedvezett az első negyedben fault gondokkal küzdő vendégcsapatnak, mert sokkal agresszívabb védekezésre tudtak váltani. Ez a fault határon védekezés nem igazán tetszett a ceglédi lányoknak, akik a második negyedben az elsőnél lényegesen rosszabb támadójátékot mutattak be, aminek eredményeként a félidőre jelentősebb szekszárdi előnnyel mentek a csapatok.
A mérkőzés második felében mi is próbáltuk felvenni a ritmust, úgy nézett ki, hogy visszakapaszkodunk, de hiába javult fel a vdekezésünk, mindig volt egy szekszárdi játékos, aki egy villanással megállította a felzárkózási kísérleteinket.
A harmadik negyed végéig, nem sikerült faragni a hátrányból, és bár mindent megpróbáltunk, de az utolsó negyed végére is csak minimálisan tudtuk csökkenteni a második negyedben összeszedett lemaradásunkat, így a Szekszárd szerezte meg a győzelmet és ezzel az alapszakasz harmadik helyét.
A CEKK végső helyezéséről az utolsó forduló dönt majd, amikor is a rivális Vasas a BEAC-hoz látogat, míg a ceglédi lányok az alapszakasz második DVTK-t fogadjuk.

Cegléd, 500 néző. V: Hervay, Kovács N., Horváth Cs.
CEGLÉD: Swanier 9/3, POPOVIC 14/3, Révész B. 2, Kobolák 8, BAUGH 12. Csere: Gorjanácz 2, Hamilton-Carter 10, Böröndy, Filipovicz, Király. Edző: Peter Jankovic
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 10/6, DOJKIC 11, Theodoreán 2, MCCALL 20, Kis. Csere: Bishop 4, Gereben 11, Bálint 5/3, Mansaré 6, Studer Zs., Vincze N. Edző: Zsejlko Dokics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6-2. 5.p: 10-11. 8. p.: 17-13. 13. p.: 21-29. 17. p.: 27-33. 20. p.: 29-43. 23. p.: 35-43. 28. p.: 39-52. 33. p: 42-56. 36. p: 47-63. 38. p: 51-65.
Kipontozódott: Gereben (37. p.), Hamilton-Carter (38. p.)

Edzői nyilatkozat:
Peter Jankovic: - Először is gratulálok a Szekszárdnak, akik megmutatták, hogy kell a modern kosárlabdát játszani. Nagyon agresszív egész pályás védekezéssel, ami ellen ma nekünk nem ment elég jól a játék. Nem mondom, hogy rosszul játszottunk, de ha egy ilyen erős, agresszív védekezésű csapatot meg akarunk verni, akkor 70 pont felett kell dobnunk.
Zsejlko Dokics: - Nagyon fontos mérkőzés volt. A héten csak kis létszámmal tudtunk edzeni, de fontos volt, hogy nyerni tudjunk, hogy megmaradjon a csapat győztes karaktere. Örülök, hogy a két külső játkosunk nagyszerűen játszott, mert fontos motorjai a csapatnak, de múlt héten sajnos rossz napjuk volt.