Hoztuk a kötelezőt

MTK-Budapest – VBW CEKK Cegléd 48–77 (10–14, 10–20, 14–22, 14–21)

Az első percek nem a tökéletes védekezésről szóltak, sokkal inkább tűnt ekkor a mérkőzés egy tripladobó párbajnak, majd ha nem is túl nagy lépésekkel, de elkezdtünk ellépni a hazai csapattól és 6 pontos előnnyel várhattuk a második negyedet.
A második 10 perc előtt a szünetben Peter Jankovic kellőképpen leteremtette a lányokat, akik rendezték a védekezést és ebben a szakaszban már elmaradtak a hazai hármasok, ami meg is látszott az eredményen, hiszen 16 pontosra növeltük előnyünket a szünetre.
A csapatot elkísérő szurkolók nyugodtan várták a folytatást, ám ekkor jött a váratlan meglepetés. A hazaiak agresszívabb védekezésre váltottak, ami érezhetően nem tetszett a CEKK-es lányoknak, és néhány hiba után elkzedtünk kapkodni, aminek eredménye még több hiba, végül edig egy borzalmas harmadik negyed lett, mindössze 3 dobott ponttal. Nagyjából a szezon legrosszabb játékát produkáltuk ebben a szakaszban, amivel magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, hiszen a BEAC vérszemet kapott, meg is fordította az eredményt. Szerencsére azonban a végjátékban ismét megnyugodott a csapat, és ezzel jött is újra az eredményesség, amivel végül sikerült a héten már másodszor nyerni és ezzel újabb lépést tenni a felzárkózáshoz. Ennek ellenére, jól fog jönni a most következő néhány hét szünet.

Városmajor, 100 néző. V: Fodor A., Nagy V., Lengyel
MTK: Czirják 8/6, Szeitl, Süle 7/3, Szabó Flóra 10, Hegedűs J. 7. Csere: Bernáth 3, Pusztai S., WÉBER 10, Koch 3, Gróf T. Edző: Nagy Dóra
CEGLÉD: SWANIER 6, Révész B. 4, GORJANÁCZ 16/3, HAMILTON-CARTER 11, Baugh 9. Csere: POPOVICS 22/9, Kobolák 6, Böröndy V. 3/3, Király A., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–9. 8. p.: 10–9. 13. p.: 14–20. 17. p.: 17–29. 24. p.: 28–44. 27. p.: 30–51. 33. p.: 40–59. 38. p.: 46–73
Kipontozódott: Király A. (40. p.)

Edzői nyilatkozat:
Nagy Dóra: – Az elején az akarattal nem volt gond, de rengeteg volt a hibánk. Védekezésünk sem volt olyan, mint amilyen lenni szokott, azt gondolom, hogy ez teljes mértékben betudható a tragédiának, ami a múlt héten történt.
Peter Jankovic: – A mérkőzés eleje kicsit nehezebb volt, mivel három hétig nem játszottunk., de az első negyed után kihasználtuk a lehetőségeinket. Agresszívabbak voltunk a lepattanózásnál és megtaláltuk a módját annak, hogyan dobjunk kosarakat, miközben 50 ponton tartottuk az MTK-t. Sosem vagyok elégedett, de most kicsit az vagyok.