Magunknak tettük nehézzé

ELTE BEAC ÚJBUDA – VBW CEKK CEGLÉD 62–68 (22–28, 11–21, 18–3, 11–16)

Az első percek nem a tökéletes védekezésről szóltak, sokkal inkább tűnt ekkor a mérkőzés egy tripladobó párbajnak, majd ha nem is túl nagy lépésekkel, de elkezdtünk ellépni a hazai csapattól és 6 pontos előnnyel várhattuk a második negyedet.
A második 10 perc előtt a szünetben Peter Jankovic kellőképpen leteremtette a lányokat, akik rendezték a védekezést és ebben a szakaszban már elmaradtak a hazai hármasok, ami meg is látszott az eredményen, hiszen 16 pontosra növeltük előnyünket a szünetre.
A csapatot elkísérő szurkolók nyugodtan várták a folytatást, ám ekkor jött a váratlan meglepetés. A hazaiak agresszívabb védekezésre váltottak, ami érezhetően nem tetszett a CEKK-es lányoknak, és néhány hiba után elkzedtünk kapkodni, aminek eredménye még több hiba, végül edig egy borzalmas harmadik negyed lett, mindössze 3 dobott ponttal. Nagyjából a szezon legrosszabb játékát produkáltuk ebben a szakaszban, amivel magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, hiszen a BEAC vérszemet kapott, meg is fordította az eredményt. Szerencsére azonban a végjátékban ismét megnyugodott a csapat, és ezzel jött is újra az eredményesség, amivel végül sikerült a héten már másodszor nyerni és ezzel újabb lépést tenni a felzárkózáshoz. Ennek ellenére, jól fog jönni a most következő néhány hét szünet.

Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Benczur, Balogh Gy., Csabai-Kaskötő
BEAC: Papp K. 7/6, Dúl P. 11, LAKLÓTH 11, BECKLEY 16/9, Mandic 4. Csere: Kovács V. 2, Szabó D. 8, György, Nagy E., Tóth D. 3/3. Edző: Balogh Judit
CEGLÉD: SWANIER 18/6, POPOVIC 21/9, Révész B. 2, Kobolák, BAUGH 14. Csere: Gorjanácz 6, Böröndy D. 3/3, Hamilton-Carter 4, Révész L. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–13. 8. p.: 19–22. 13. p.: 23–30. 17. p.: 26–40. 23. p.: 37–49. 28. p.: 45–51. 34. p.: 53–54. 38. p.: 60–63
Kipontozódott: Kovács V. (39. p.)

Edzői nyilatkozat:
Balogh Judit: – Papp Klaudia bokasérülése miatt ha nyertünk volna, akkor is túl nagy árat fizettünk volna érte, így, hogy kikaptunk, még inkább.
Peter Jankovic: – Félidőben elmondtam a lányoknak, hogy a mérkőzés nem húsz percig tart, ennek ellenére a BEAC agresszív védekezése megzavart minket. De a végén volt tartásunk, örülök, hogy sikerült megszereznünk első idegenbeli győzelmünket. Jól fog jönni a csapatnak a szünet.