Ezúttal okosan játszottunk a végén

VBW CEKK CEGLÉD - NKE-FCSM CSATA 72-66 (22-19, 21-13, 13-19, 16-15)

Jól kezdtünk, egy 7-0-s sorozattal, de a Csata is felébredt és szorosan tartotta az eredményt, nem engedte ellépni csapatunkat. 3 pontos előnnyel vezettünk az első 10 perc után.
A második negyedben a CEKK-es lányok ismét odatették magukat, extra védekezést bemutatva, mindössze 13 pontot kapva a játékrészben 11 pontos előnnyel mehettek az öltözőbe.
A félidei pihenőt követően a Csata agresszívabb védekezésre váltott, és a harmadik negyedben ők tartották a Ceglédet 13 dobott ponton, 6 pontot lefaragva a hátrányukból.
Az utolsó negyedben is folytatta jó védekezését a vendég csapat, akik főként a két korábbi CEKK játékos Lelik Réka és Nagy-Bujdosó Nóra tripláival zárkóztak fel és végül egy rövid időre át is vették a vezetést. A ceglédi lányok azonban szinte rögtön válaszoltak egy triplával, és az utolsó percekben taktikusan játszva, jól kihasználva a lehetőségeket nem csak tartani tudták minimális előnyüket, hanem növelni is tudták azt, amivel végül megérdemelt győzelmet arattak.

Cegléd, 200 néző. V: Cziffra, Ádám, Györfy R.
CEGLÉD: Swanier 7/3, POPOVIC 21/3, Révész B. 4, Kobolák 10/6, BAUGH 14. Csere: Böröndy, Gorjanácz 9/9, Hamilton-Carter 5, Révész L. 2. Edző: Peter Jankovic
CSATA: Horváth B., Jovanovic 3/3, LELIK 20/9, Barnai 6, Lang 11/3. Csere: NAGY-BUJDOSÓ 20/9, Angyal, Mányoki, Austria 2, Antic 2. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7-0. 6.p: 15-10. 9. p.: 22-15. 13. p.: 29-21. 17. p.: 36-25. 20. p.: 43-32. 23. p.: 45-37. 28. p.: 53-49. 32. p: 58-55. 35. p: 60-61. 39. p: 68-63.

Edzői nyilatkozat:
Peter Jankovic: - Jól kezdtünk és a saját részünkről a szezon legjobb védekezését mutattuk be az első félidőben. A második félidőre a Csata agresszívabb védekezéssel jött ki, amivel felzárkóztak, de jókor jöttek tripláink és a végjátékban rutinosan játszottunk. Gratulálok csapatomnak, mert végig jól küzdöttek.
Tursics Krisztián: - Ugyanabba a hibába beleestünk, mint a Vasas ellen. Csináltunk egy 15 pontos hátrányt magunknak, úgy, hogy lényegében nem védekeztünk. A második félidőben elkezdtünk kosárlabdázni, futni az eredmény után, megfordítottuk a meccset, mint a Vasas ellen, de amíg ezt a védekezést és támadást nem tudjuk 40 percre kitolni, nem fogunk meccset nyerni senki ellen sem. Gratulálok a Ceglédnek, megérdemelten nyertek.