Valami nagyon nem volt rendben

VBW CEKK CEGLÉD - VASAS AKADÉMIA 71-89 (21-20, 13-23, 18-25, 19-21)

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a második játékrész közepétől a Vasas kihasználta a hazai csapat hibáit és kisebb előnnyel mehettek a félidei szünetre.
A harmadik negyedben sem változott a játék képe, a hazaiak védekezése hézagos volt, amit a vendégek rendre kihasználtak, így tovább nőtt a különbség, ami a záró negyedben már a 30 pontot is elérte. Ekkor egy több mint 4 perces pont nélküli sorozatot tört meg a Cegléd az utolsó 1-2 percben, de már hiába kezdtek el látványos akciókkal zárkózni, csak szépíteni tudtak az eredményen és végül a végig csapatként dolgozó Vasas megérdemelten szerezte meg a győzelmet.
Sajnos, ahogy vezetőedzőnk is fogalmazott nyilatkozatában lélek és hit nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

PVBW CEKK CEGLÉD - VASAS AKADÉMIA 71-89 (21-20, 13-23, 18-25, 19-21)

Cegléd, 300 néző. V: Praksch, Gál J., Nyilas.
CEGLÉD: Swanier 5, Révész B. 1, Gorjanácz 4, SVERRISDOTTIR 20/1, HAMILTON-CARTER 15. Csere: Kobolák 4, POPOVIC 18/9, Király 2, Révész L. 2, Filipowicz. Edző: Peter Jankovic
VASAS:. Heljic , Tóth O. 12, DOMBAI 18, VUKOV 18/6, KARAKASEVIC 14/6. Csere: Böröndy V. 4, BACH 14, Varga A. 7, Boros B., Madár K., Hizsnyik, Smailbegovic. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3-3. 6.p: 10-8. 9.p: 18-18. 13. p.: 23-23. 16. p.: 25-29. 19. p.: 30-35. 22. p.: 34-46. 25. p.: 42-53. 28. p.: 48-59. 32. p: 55-68. 35. p: 55-76. 37. p: 55-85. 39. p: 65-87.
Kipontozódott: Heljic (31. p.) Gorjanácz (31. p.)

Edzői nyilatkozatok:
Peter Jankovic: - Gratulálok ellenfelünknek, akik sok energiával játszva, mindenképpen nyerni akartak és megmutatták a profi játékosainknak, hogyan kell kosárlabdázni. Nálunk valami nem volt rendben, és valószínűleg az utolsó mérkőzésem volt Cegléden, mert egy lélektelenül játszó csapat, amelyik nem akar nyerni, semmilyen meccset nem tud megnyerni.
Földi Attila: - Most is jól szálltunk be a mérkőzésbe. Sikerült a megbeszélteket betartani, és ezt most az egész mérkőzés alatt végig tudtuk tartani. Eddig voltak hullámvölgyeink, de most kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk és ennek köszönhető, hogy sikerült nyerni.