Érvényesült a papírforma

BLMA – VBW CEKK Cegléd 92–50 (33–14, 22–13, 19–16, 18–7)

A hétvégén pihenő hazai csapat semmit sem bízott a véletlenre, és ahogy az tőlük előre várható volt, alaposan belekezdtek a tripla-gyártásba. Két és fél perc játék után 14-0-ra elhúztak. Peter Jankovic időt is kért rögtön az elején, próbáltuk rendezni sorainkat, de hiába küzdöttünk, kijött a két keret közti különbség, és ha a folytatásban már lassabb ütemben, de a francia éllovas lépésről lépésre növelte előnyét.
Egy pillanatra sem lassítottak a hazaiak, így bármivel próbálkoztunk, azzal csak kapaszkodni tudtunk. A harmadik negyed ezúttal jól sikerült, azt a játékrészt csak 3 ponttal nyerték vendéglátóink, de érezték, hogy magabiztos győzelmük nem forog veszélyben.
Ha pozitívumot akarunk keresni a mérkőzésben, akkor amellett, hogy a lányok végig küzdöttek becsülettel, még azt emelhetjük ki, hogy egy héttel ezelőtt idegenben a német bajnokot 48 ponttal győzték le a "Gazellák", így az első fordulóban elszenvedett szoros vereségünkért még lehet esélyünk visszavágni a hónap végén, ha hasonlóan küzdünk majd.

Lattes. V: Lopes (portugál), Webb (angol), Marmy (svájci)
BLMA: Bernies 4, Whitcomb 30/18, Tchatchouang 11/3, Miyem 16/3, Ciak 13. Csere: Duchet, Wurtz 16/12, Bankole 2, Alcoverro, Sequeira. Edző: Rachid Méziane
CEGLÉD: Swanier 2, Popovics 10/6, Sverrisdóttir 13/6, Dongue 16, Hamilton-Carter 4. Csere: Gorjanácz 5/3, Kobolák, Révész B., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 14–0. 5. p.: 23–2. 9. p.: 33–8. 13. p.: 38–20. 19. p.: 52–22. 23. p.: 64–28. 29. p.: 70–41. 35. p.: 80–43. 38. p.: 88–45
Kipontozódott: Hamilton-Carter (37. p.)

Edzői nyilatkozat:
Peter Jankovic: - Tudtuk, hogy nagyon erős ellenféllel játszunk, amelynek kiváló a játékoskerete. A különbség túl nagy, de a végsőkig küzdöttünk, megpróbálkoztunk mindennel, ám a Montpellier megvillantotta a tudását, legutóbb a Kelternt is negyvennyolc ponttal múlta felül. Sokkal jobb csapat nálunk.