Idegenben továbbra sem megy a csapatnak

PINKK PÉCSI 424 – VBW CEKK CEGLÉD 77–70 (20–16, 25–15, 12–14, 20–25)

Ezúttal a betegséggel küzdő Ketia Swanier maradt ki a keretből légiósaink közül, így nélküle kellett megoldani a mérkőzést a csapatnak. Szorosan indult a találkozó, amin sok hibával, pontatlanul játszottunk, és immár a harmadik olyan idegenbeli mérkőzés volt, ahol kívülről úgy nézett ki, mintha nem találnánk a ritmust. Elcsúsztunk védekezésben, és a dobószázalékunk is gyenge volt.
A hazaiak küzdöttek minden labdáért, pontosabban is dobtak nálunk, amivel egyre nagyobb vezetéshez jutottak. Az utolsó játékrészben megróbáltunk fordítani, mintha összeállt volna a védekezésünk, egyre több labdát szereztünk, de a dobásaink továbbra is pontatlanok voltak, így a lehetőségek egy jelentős részével nem tudtunk élni, aminek következtében már nem volt elég időnk teljesen felzárkózni, csak mérsékelni tudtuk a különbséget.
Sok időnk nincs az elveszített meccsen rágódni, hiszen szerdán Montpellier-be a csoport legerősebb csapatánál játszunk az Európa Kupában.

Kozármisleny, 100 néző. V: Győrffy, Hervay, Kovács N.
PINK: Szűcs R. 5, CSUKICS 19/3, SÁNTA P. 12/3, PODRUG 9/3, Jáhni 6. Csere: Markovic 8/6, VÁRI 16, Szűcs L. 2. Edző: Laczka Miklós
CEGLÉD: POPOVICS 13/3, Révész B. 11/6, Gorjanácz 7/3, DONGUE 24, Hamilton-Carter 2. Csere: SVERRISDOTTIR 13/9, Kobolák, Király. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 8–8. 13. p.: 23–16. 17. p.: 33–22. 23. p.: 47–33. 26. p.: 52–35. 33. p.: 61–51. 37. p.: 67–56
Kipontozódott: Szűcs R. (34. p.), Gorjanácz (39. p.)

Edzői nyilatkozatok:
Laczka Miklós: – Óriási győzelem ez úgy, hogy összesen nyolcan voltunk, és közülük Szűcs Réka csak tizenöt percet tölthetett a pályán. Már Zalaegerszegen is látszott az előrelépés, most a szívünk és a lelkesedésünk eredményezte ezt a nagyon fontos első sikert.
Peter Jankovic: – A hazaiak energikusan, szívből játszottak. Néhány játékosomon úgy látszott, hajlamos lebecsülni az ellenfelet, pedig az előző meccsek alapján már azt hittem, jó úton járunk. Most lesz néhány álmatlan éjszakám, mert ki kell találni, hogyan tovább.