Végre megvan az első győzelem

VBW CEKK CEGLÉD - CMB CARGO UNI GYŐR 65-63 (11-16, 20-15, 15-7, 19-25)

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán néhány pontos előnyre tett szert a Győr. Az első negyed végén 11-16 állt az eredményjelzőn, majd a folytatásban ledolgozta hátrányát és fordított is a Cegléd. Végül 31-31-es döntetlennel zárult az első félidő.
A harmadik negyed elején egy 10-0-ás rohammal nyitott a CEKK, átvette az irányítást és a záró felvonás előtt nyolc ponttal vezetett (46-38)
Állandósulni látszott a különbség, az idő pedig csak haladt előre, majd az utolsó percekben a győriek mindent egy lapra feltéve egy végső hajrát kezdtek, de bárhogy is törték magukat, már nem tudtak felzárkózni, a Cegléd két pontot megőrzött előnyéből és az utolsó másodpercekben már csak tartották a labdát a hazaiak.

Cegléd, 300 néző. V: Kapitány, Tóth C., Horváth Cs.
CEGLÉD: SWANIER 22/6, Révész B. 7/3, GORJANÁCZ 7, DONGUE 12, Hamilton-Carter Csere: Kobolák 5/3, Popovic 9/5, Király, Böröndy 3/3. Edző: Peter Jankovic
Győr: BROWN 23/3, Raksányi, TÖRÖK 14/3, Spanou 12, GRAY 14. Csere: Varga Zs., Nagy D., Czank, Krnjic, Baffy, Laklóth, Szabó P. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2-2. 6.p: 6-4. 7.p: 8-8. 9.p: 11-16 12. p.: 15-18. 15. p.: 21-23. 18. p.: 28-26. 21. p.: 36-31. 25. p.: 41-31. 27. p.: 41-35. 30. p: 46-38. 32. p: 52-43. 35. p: 57-49. 38. p: 59-55.

Edzői nyilatkozatok:
Peter Jankovic: - Nagyon boldog vagyok, mert más eredménnyel zártunk, mint a korábbi hazai meccseken. A kezdetektől megküzdöttünk minden egyes labdáért. Eddig mindig gondunk volt a második félidők elején, de most ez a periódusunk volt a legjobb.
Christian Hergenrother: - Gratulálok a Ceglédnek, akik a szívükből játszottak. Nekünk meg kell oldanunk, hogy gyorsabban regenerálódjunk. Néhány napon belül a második szoros mérkőzésünk volt, de ma nem játszottuk a játékunkat, és napjaink kosárlabdájában csak tehetségből játszva már nem lehet nyerni.