Már megint 1 ponttal vesztettünk

VBW CEKK CEGLÉD - Rutronik Stars Keltern 80-81 (28-29, 20-18, 13-18, 19-16)

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, de még időben észbe kaptunk és felzárkóztunk. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidő végéig. Minimális, 1 pontos előnnyel mehettünk az öltözőbe a szünetre.
A harmadik negyedet ismét rosszkor kezdtünk, minimális előnyt tudott kialaktani a vendég csapat, de tapadtunk rájuk, nem engedtük el őket jobban csak sajnos közelebb kerülni sem tudtunk.
Az utolsó negyed is kiegyenlített játékot hozott és az utolsó percre egészen közel tudtunk kerülni. 78-80-as német vezetésnél labdát szereztünk, majd a gyors indulást sportszerűtlen hibával álltották meg a zöld mezes vendégek, így a két büntetővel 55 másodperccel a vége előtt kiegyenltettünk ismét (80-80). Maradt nálunk a labda, de elkapkodtuk a támadást és nem sikerült megszerezni a vezetést, azonban a vendégek is hibáztak, ismét a saját kezünkbe került a sorsunk. A dobás azonban lejött a gyűrűről, és bár megszereztük a lepattanót, az újabb kísérletünk is sikertelen volt. Már csak másodperc volt a mérkőzésből, mikor szabálytalankodtunk. A vendégek játékosa az első büntetőt bedobta, a másodikat elhibázta, és ugyan leszedtük a lepattanót, már nem tudtunk kosarat szerezni a végén, így a PEAC meccshez hasonlóan ezúttal is nagyon bosszantó vereséget szenvedtünk.

Cegléd, 400 néző. V: Tomic (horvát), Cavara (bosnyák), Ivanovic (szerb)
CEGLÉD: SWANIER 12/3, POPOVIC 17/6, Sverrisdottir 11/9, DONGUE 20, Hamilton-Carter 8, Csere: Gorjanácz 4, Kobolák 6, Révész B 2. Edző: Peter Jankovic
Keltern: THOMAS 12/3, PIERRE-LOUIS 12, MARKOVIC 15/3, Tudanca 12/9, Stach 8/6. Csere: Pudlakova 3, Rakovic 9, Schuler, Pikciute 8, Kvederaviciute 2. Edző: Christian Hergenrother
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0-5. 4.p: 10-7. 7.p: 21-19. 12. p.: 28-33. 15. p.: 38-39. 18. p.: 45-43. 22. p.: 48-53. 25. p.: 53-58. 28. p.: 59-63. 30. p: 61-65. 32. p: 68-72. 35. p: 76-76. 39. p: 78-80.

Edzői nyilatkozatok:
Peter Jankovic: - Nagyon szomorú vagyok. Gratulálok a csapatomnak, mert nagyon jó munkát végeztek, de ez sajnos megint nem volt elég. Valami apróság hiányzott, és ismét egy ponttal veszítettünk hazai pályán.
Christian Hergenrother: - Az első félidőben egyik csapat védekezése sem volt tökéletes, de sok pont született, így a nézők számára élvezetes volt a játék. Végig szoros volt a mérkőzés, szerencsére jól ment a lányoknak a dobás és ami a legfontosabb, végül sikerült nyernünk.