Ennyi hibával nem lehet nyerni

NKE-CSATA – VBW CEKK CEGLÉD 72–50 (14–13, 16–8, 25–15, 17–14)

Csapatunk kezdte jobban a mérkőzést, de a PEAC nem engedett ellépni minket, így fej-fej mellett haladtunk az első negyed végéig. A második negyedben ismét megpróbáltunk komolyabb előnyt kiépíteni, a játékrész közepén 33-25 volt az állás, de a vendégek továbbra sem álltak meg, visszazárkóztak, így 37-35-ös állásnál mentek az öltözőbe a csapatok.
A harmadik negyedben a PEAC vette át a mérkőzés irányítását, több triplát is értékesítve már 7 pontos előnnyel kezdhették az utolsó játékrészt. Egészen 10 pontig növelték az előnyt, majd az utolsó néhány percben a ceglédi lányok még egy végső hajrát indítottak, 3 pontosra faragták a hátrányt és volt még néhány másodpercük az egyenlítésre, a tripla azonban kimaradt, és bár a lepattanót még sikerült a gyűrűbe juttatni, az utolsó 2 másodpercben már meg tudta tartani a labdát és ezzel az 1 pontos előnyét is a vendég pécsi csapat.

Budapest, NKE Ludovika Aréna, 300 néző. V: Praksch, Csabai-Kaskötő, Lengyel
CSATA: HORVÁTH B. 15/12, AUSTRIA 19/9, Lelik 10/6, Nagy-Bujdosó 4, LANG 6. Csere: Adamecz 2, Angyal B. 8/3, Radócz 6, Mányoky R. 2, Solymosi, Horváth F., Pálinkás. Edző: Tursics Krisztián
CEGLÉD: SWANIER 13/6, Király A., Gorjanácz 1, Sverrisdóttir 9/3, HAMILTON-CARTER 12. Csere: Révész B. 5, Dongue 4, Böröndy V. 4, Kobolák 2, Filipowicz V., Vasas, Révész L. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–3. 8. p.: 12–11. 15. p.: 18–18. 19. p.: 25–20. 23. p.: 30–27. 27. p.: 44–31. 31. p.: 57–36. 35. p.: 60–43. 38. p.: 68–48

Edzői nyilatkozatok:
Tursics Krisztián: – Az első félidőben rengeteg pontatlan üres dobásunk volt, de védekezésünknek köszönhetően szinte az egész mérkőzést kontrolláltuk. Mindent elárul a védőmunkánkról, hogy egy Európa-kupában szereplő csapattól csak ötven pontot kaptunk.
Peter Jankovic: – Alaposan kielemeztük az ellenfelet, felkészltünk, és a csapatnak mindezt sikerült otthon hagyni. Nagyon sok hibával játszottunk, támadásban pontatlanok voltunk, sok volt az eladott labdánk. Amit nem értek, hogy néhány játékosom miért sírt a kispadon. Maximum nekem lett volna okom sírni látva a teljesítményt. Sürgősen változtatnunk valamin, hogy ez esetleg játékosokat jelent, vagy az edzőt, ezt még nem tudom. Mindenesetre gratulálok a Csatának, fiatal, tehetséges csapat, akik jól játszottak, és nemcsak ma, hanem a szezon korábbi meccsein is.