Egy hajszálon múlt a bravúr

VBW CEKK CEGLÉD - PEAC-PÉCS 70-71 (19-20, 18-15, 15-24, 18-12)

Csapatunk kezdte jobban a mérkőzést, de a PEAC nem engedett ellépni minket, így fej-fej mellett haladtunk az első negyed végéig. A második negyedben ismét megpróbáltunk komolyabb előnyt kiépíteni, a játékrész közepén 33-25 volt az állás, de a vendégek továbbra sem álltak meg, visszazárkóztak, így 37-35-ös állásnál mentek az öltözőbe a csapatok.
A harmadik negyedben a PEAC vette át a mérkőzés irányítását, több triplát is értékesítve már 7 pontos előnnyel kezdhették az utolsó játékrészt. Egészen 10 pontig növelték az előnyt, majd az utolsó néhány percben a ceglédi lányok még egy végső hajrát indítottak, 3 pontosra faragták a hátrányt és volt még néhány másodpercük az egyenlítésre, a tripla azonban kimaradt, és bár a lepattanót még sikerült a gyűrűbe juttatni, az utolsó 2 másodpercben már meg tudta tartani a labdát és ezzel az 1 pontos előnyét is a vendég pécsi csapat.

Cegléd, 400 néző. V: Papp P., Pozsonyi L., Győrfy R.
CEGLÉD: Gorjanácz 4, SVERRISDOTTIR 15, HAMILTON-CARTER 16, SWANIER 15, Király 6/6 Csere: Kobolák 10/3, Böröndy 4, Révész L. Edző: Peter Jankovic
PEAC: Tetemondova 11/6, Simon 10/6, Ruják 6/3, Wentzel 6, Barnai 3. Csere: Tenyér, Gémes-Sarok 3/3, IMOVBIOH 20, VANLOO 12/6 Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-11. 15. p.: 33-25. 25. p.: 42-44. 35. p: 58-66.
Kipontozódott: Ruják (38. perc)

Edzői nyilatkozatok:
Peter Jankovic: - Jól kezdtük a mérkőzést, koncentráltak voltunk és meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk. A mérkőzés közepén a Pécs jobban játszott, a harmadik negyedben megfordították az állást, de büszke vagyok a csapatomra, mert az utolsó pillanatig küzdöttek, nem adták fel.
Meszlényi Róbert: - Kapkodva kezdtünk, de az agresszív védekezésünkkel egálban tudtuk tartani a mérkőzést. A második félidőben lehiggadt a csapat, voltak szép támadásaink és a védekezésünk továbbra is jó volt, a végjátékot pedig magunknak tettük nehézzé.