Az első félidőre már lehet építeni

SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 96–53 (22–23, 27–14, 29–8, 18–8)

Nem a legjobb előjelekkel kelt útra a csapat, hiszen a felkészlési meccsek nem sikerültek túl jól, ráadásul az utolsó héten mindkét az idei szezonra tervezett centerünket cserélni kellett, és bár a pótlásukra érkezők egyike már elutazott a csapattal, de még nem léphetett pályára. Ennek ellenére a lányok egyáltalán nem kezdtek megilletődötten, hiszen az ünnepélyes szezonnyit után kezdődő mérkőzésen fej fej mellett haladt a két csapat, és az első játékrész végén ugyan csak egy ponttal, de még mindig mi vezettünk.
A második negyedben a hazaiak még nagyobb tempóra kapcsoltak, de még mindig jól tartottuk magunkat, a félidei szünetet követően azonban megtört a lendületünk és a fáradtság is egyre több hibát eredményezett, amit a hazaiak könyörtelenül ki is használtak.
Sima soproni győzelem lett a vége, de a lányok megmutatták, hogy az idei csapat is tud és akar is küzdeni, és az első 15 perc jó játékára már lehet építeni a folytatásban.

Sopron, 1500 néző. Vezette: Kapitány, Goda, Nagy
SOPRON: Fegyverneky 3/3, Turner 2, Czukor 11/6, ZAHUI 21, HATÁR 13. Csere: Salvadores 2, CRVENDAKICS 19/9, Varga 4, Dubei 11/9, Dupree 4, Weninger 6/6. Edző: Roberto Íniguez
CEGLÉD: POPOVICS 15/3, Swanier 11/6, Révész B. 1, Kobolák 4, SVERRISDÓTTIR 14/9. Csere: Gorjanácz 2, Böröndy 4, Király 2, Révész L., Vasas. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 5. p.: 7–8. 8. p.: 14–16. 12. p.: 28–23. 16. p.: 36–28. 18. p.: 41–33. 20. p.: 49–37. 22. p.: 53–37. 26. p.: 64–41. 30. p.: 78–45. 33. p.: 82–49. 40. p.: 96–53

Edzői nyilatkozatok:
Roberto Iniguez: – Tipikus idénynyitó mérkőzés volt. A Cegléd jobban kezdett, mint mi, nagyon jó első tizenöt percet produkált. Ami minket illet, az első negyed után kezdtünk el igazán játszani, majd az utolsó játékrészre újból leeresztettünk. Győztünk, de nem lehetek maradéktalanul elégedett.
Peter Jankovic: – Elismerésem a Sopronnak, mert nagyon jól játszott. Erős csapat ellen léptünk pályára. Tizenöt percig tudtuk vele tartani a lépést, de utána megmutatta az igazi arcát, és eldöntötte a mérkőzést.