Megszereztük az 5. helyet

VBW CEKK CEGLÉD - ALUINVENT DVTK MISKOLC 93–78 (27–21, 24–19, 18–19, 24–19)

Úgy készültek a lányok, hogy hazai pályán, a második mérkőzésen le is zárják a párharcot, megszerezve ezzel az 5. helyet. Ennek megfelelően kezdték a mérkőzést, és bár a védekezése mindkét csapatnak akadozott, az első negyedben komoly pontgyártás indult el. Ebben a nyílt sisakos küzdelemben pedig szerencsére mi kezdtünk jobban és az első negyed végére 6 pontos előnyt sikerült kialakítani.
A folytatásban sem tört meg a lendület, a félidei szünetre tovább tudtuk növelni előnyünket, majd a harmadik negyedben ugyan akadozott néha a gépezetünk, de magabiztosan őriztük előnyünket, amit végül a záró játékrészben sikerült tovább növelni egészen 20 pontosra, és a végjátékban mindenkinek lehetőséget adva, összességében magabiztos játékkal, több extra teljesítménnyel magabiztos győzelmet arattunk. Ezzel pedig véget ért a bajnokság, amit 5. helyen zárt csapatunk.
A közönség végig buzdította a lányokat és a meccs végi szezonzáró ünneplésnél talán csak az volt hangosabb és lelkesebb, amikor a hajrában a mérkőzéssel pályafutását befejező Serbán Anett kosarát ünnepelte a publikum. Szép volt lányok! Szép volt Anett! Köszönünk mindent és sok sikert a kosárpályákon kívül is!

Cegléd, 550 néző. V: Papp P., Farkas G., Praksch P.

CEGLÉD: Medgyessy 4, POPOVICS 28/12, Makszimovics 4, COOPER 21, MOKANGO 27. Csere: Kányási 4, Zsovár, Révész 3, Serbán 2, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
MISKOLC: Nagy D. 12/3, FONTENETTE 11, Raksányi 5/3, Zele 8/6, BREWER 12/3. Csere: Pecková 6/6, Melnika 6, SZABÓ F. 15/9, Bach 3/3. Edző: Ambrus Erzsébet
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–6. 5. p.: 15–14. 10. p.: 27–21. 14. p.: 37–26. 23. p.: 56–44. 28. p.: 64–52. 29. p.: 64–59. 31. p.: 73–59. 34. p.: 82–62

Edzői nyilatkozatok:
Cziczás László: – Köszönöm a családomnak, köszönöm a csapatnak és a Filipowicz családnak, hogy ennek a négyéves csodának a részese lehettem! Azt gondolom, méltóképpen fejeztük be a bajnokságot és büszke lehet ránk Cegléd városa.
Ambrus Erzsébet: – A Cegléd ma nagyon jó formában játszott, három extra teljesítményük volt három külföldi játékosuktól, amihez a mi gyenge védekezésünk is kellett. Mi elsősorban centerposzton vesztettük el a mérkőzést, onnan nem jöttek a pontjaink. Sajnálom, hogy így zártuk az évet, de sajnos az egész szezonban nem voltunk ponterősek. A kosárlabda nem véletlenül a magas emberek játéka...