Minden jó, ha jó a vége

VBW CEKK CEGLÉD - ZTE NKK 74–70 (16–19, 14–19, 20–13, 24–19)

Ezúttal is rosszul kezdtük a mérkőzést és az első két negyedet elveszítettük. Jót tett a szünet, Cziczás László rendezte a sorokat, és a harmadik negyed elején három perc alatt ledolgozták hátrányukat a lányok. Sikerült elkapni a fonalat védekezésben és támadásban is, így a negyedik negyedben már jellemzően mi vezettünk, és bár mindent megpróbáltak a vendégek a hajrában, mindig volt valaki, aki egy-egy extra védekezéssel vagy kosárral hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez, aminek eredményeképpen végül győzelemnek örülhettünk a csapatot végig biztató szurkolókkal együtt.

Cegléd, 450 néző. V: Pozsonyi L., Balogh Gy., Sallai I.

CEGLÉD: MEDGYESSY 17/3, Kányási 4, Katona 8/6, COOPER 15/6, Mokango 6. Csere: Zsovár 6, POPOVICS 18/3, Makszimovics, Révész. Edző: Cziczás László
ZALAEGERSZEG: Koizar 14/12, Kovács 6/6, JEFFERY 9, Hegedűs-Őri 12/3, PARKER 17/3. Csere: Pavel 3, Szalay 5/3, Gorjanácz 4. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 5. p.: 7–11. 9. p.: 12–16. 14. p.: 19–25. 17. p.: 26–28. 23. p.: 41–41. 31. p.: 53–53. 35. p.: 64–59. 38. p.: 66–65
Kipontozódott: Jeffery (39. p.)

Edzői nyilatkozatok:
Cziczás László: – Nagyon fontos volt a győzelem, mert elképzelhető, hogy a későbbiekben is találkozunk a ZTE-vel. A közönség nélkül valószínűleg nem tudtunk volna fordítani, nagyon boldog mindenki, készülünk a következő mérkőzésre.
Gáspár Dávid: – Ez egy igazi rangadó volt, de sokkal többet hibáztunk, mint ami megengedhető egy ilyen meccsen. Sajnálom, mert jó esélyünk volt a bravúrgyőzelemre.