Legyőztük a Vasast

VBW CEKK CEGLÉD – VASAS AKADÉMIA 88–77 (19-23, 28-18, 21-17, 20-19)

Rosszul kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben már sikerült érvényre juttatni a papírformát. A harmadik negyedben tovább növeltük előnyünket a jól játszó és szép támadásokat vezető Vasas ellen. A záró játékrészben már érdemében nem változott a különbség, végül 11 ponttal győztük le a fővárosiakat.
Következő mérkőzésünkön a PINKK vendégeként, remélhetőleg ennél már jobb teljesítményt nyújtanak majd a lányok.

Cegléd, 650 néző. V: Kapitány G., Fodor A., Menyhért F.

CEGLÉD: MEDGYESSY 15/3, Kányási 9/3, Popovics 7, MOKANGO 17, Makszimovics 7, Csere: Katona 12, COOPER 15, Zsovár 5/3, Révész ,Kobolák 1, Filipowicz V. Vezetőedző: Cziczás László
VASAS: KALU 17/3, BÖRÖNDY 15/9, Tóth O. 7/3, Mérész 4, KARAKASEVICS 16/3, Csere: Varga 2, Kaposi-Demeter 2, Dombai 6, Heljic 6, Ambrus 2, Vezetőedző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3.p.: 2-5, 5.p.: 4-12, 8.p.: 9-18, 13.p.: 25-25, 16.p.: 32-32, 23.p.: 53-41, 32.p.: 68-62, 34.p.: 71-68
Kipontozódott: Zsovár (36.p.), Karakasevics (38.p.)

Edzői nyilatkozatok:
Cziczás László: – Számomra ez egy különleges találkozó volt, hiszen egy jó barátom tért vissza Ceglédre, így egy nagy lelki dolog volt ebben a mérkőzésben. Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek, de ha izzadva is, megérdemelt győzelmet szereztünk.
Földi Attila: – Mindent megtettünk azért, hogy megnehezítsük ennek a remek Ceglédnek a dolgát, gratulálok a győzelmükhöz! Nekünk fontosak az ilyen mérkőzések, mert ezeken tudunk fejlődni. Azt hiszem, hogy ma jó képet mutattunk magunkról.