Miskolcon se tudtunk nyerni

ALUINVENT DVTK MISKOLC – VBW CEKK CEGLÉD 97–58 (23–23, 25–12, 25–10, 24–13)

Nem voltak jók az előjelek, hiszen a hét során a sok sérülés és betgeség következtében nem sikerült teljes létszámmal készülni, de az első negyed során még így is egyenragú ellenfelei tudtunk lenni a DVTK csapatának. Sajnos azonban a folytatás már nem rólunk szólt, így újabb vereséget könyvelhettünk el a mérkőzés végén.

Miskolc, 710 néző. V: Kapitány, Balog, Varga-Záray

MISKOLC: Fontenette 10, Bach 2, Burkholder 11, ZELE 19/3, MELNIKA 10. Csere: PECKOVÁ 13/9, SZABÓ F. 12/6, Raksányi 10/6, Aldazabal 10, Vukov. Edző: Stefan Svitek
CEGLÉD: Medgyessy 13, Zsovár 6/6, KÁNYÁSI 14/6, Katona, Mokango 8. Csere: Popovics 10, Révész 2, Serbán 3, Kobolák 2, Makszimovics. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 6. p.: 12–9. 8. p.: 17–17. 14. p.: 32–27. 17. p.: 41–31. 22. p.: 56–35. 26. p.: 63–36. 32. p.: 82–45
Kipontozódott: Serbán (27. p.)

Edzői nyilatkozatok:
Stefan Svitek: – A lányok kitűnően harcoltak egymásért a pályán. Ezúttal sokkal jobban védekeztünk, mint máskor, és a győzelemhez azok is sokat tettek hozzá, akik a kispadról álltak be. Remélem, ezt a jó hangulatot a későbbiekben is kamatoztatni tudjuk.
Cziczás László: – Az elmúlt években győzni jártunk Miskolcra, a jó sorozatunk most gyenge játékkal szakadt meg. Magyarázkodásnak nincs helye: nem volt egy súlycsoportban a két együttes.