Győzelemmel zártuk az évet

MTK BUDAPEST – VBW CEKK CEGLÉD 56–84 (16–25, 21–20, 9–19, 10–20)

Jól kezdtek a lányok az MTK csarnokában és egészen szép előnyt építettek ki, de az első negyed végén zárkóztak a hazaiak, így csak kilenc ponttal vezettünk a játékrész végén. A második negyedben sem védekezett csapatunk a tőle megszokott módon, így az MTK 1 pontot faragni tudott hátrányából a nagyszünetre. A szakmai stáb ekkor az öltözőben felrázta az addig kicsit álmosabban, kényelmesebben védekező lányokat, aminek meg is lett az eredménye. a harmadik és negyedik játékrészt is 10 ponttal nyertük, így a vége magabiztos győzelem lett, amivel az alapszakasz feléhez érve a negyedik helyre léptünk előre, megelőzve a Győrtől vereséget szenvedő zalaegerszegieket is. Most az ünnepek idejére a bajnokságban kisebb szünet következik, de az a lányoknak nem jelent túl sok pihenőt, hiszen január 5-én már a PEAC ellen folytatják egy újabb fontos, idegenben megrendezésre kerülő mérkőzéssel.

Városmajor, 150 néző. V: Pozsonyi, Sallai, Lengyel

MTK: Pál 3, Jankó 2, Adamecz 7, Szabó Flóra 6, CVITKOVICS 14. Csere: Szabó B. 7/3, SZÉKELY-HORVÁTH 12, Koch 3/3, Zólyomi, Wéber 2. Edző: Nagy Dóra
CEGLÉD: MEDGYESSY 10/6, Kányási 6, LELIK 12/6, Makszimovics 2, MOKANGO 22. Csere: Zsovár 5/3, Katona Sz. 7, Ruttner Zs. 4, POPOVICS 14/9, Kobolák 2, Serbán. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 8. p.: 10–21. 13. p.: 21–33. 17. p.: 29–37. 23. p.: 39–53. 27. p.: 43–56. 34. p.: 49–74. 38. p.: 53–82
Kipontozódott: Cvitkovics (37. p.)

Edzői nyilatkozatok:
Nagy Dóra: – Az első félidő jobb periódusai után rengeteg rossz döntést hoztunk. A játékunk sebessége sem volt elég, így nem tudtunk lépést tartani a Cegléddel.
Cziczás László: – Az MTK csapata hősiesen küzdött, még úgy is, hogy első számú irányítóját, Horváth Bernadettet sérülés miatt elvesztette, nélküle különösen szépen helytállt. A második félidőben megmutatkozott fizikai fölényünk, külső poszton meg kicsivel többen voltunk. Így tudtuk a játékot uralni, így tudtunk fölényesen győzni.