Legyőztük a Győrt is

VBW CEKK CEGLÉD – CMB CARGO-UNI GYŐR 79–70 (16–23, 28–10, 17–15, 18–22)

A vendégek kezdtek jobban, 10-2 után az 5. percben is megnyugtató különbséggel vezettek (15-6). A folytatásban kicsit felzárkózott csapatunk (16-19), de az első tíz perc végén a győrieknek jött ki jobban a lépés (16-23). A második negyed elején még tartotta előnyét a vendég csapat, de csapatunk folyamatosan csökkentette a különbséget, majd át is vettük a vezetést (32-30), s bár egyszer még megint előnybe kerültek a vendégek (32-33), a félidőig már csak mi voltunk eredményesek, amelynek eredményeként egy 12-0-s rohammal több mint tíz pont volt az előnyünk (44-33)
A második játékrészben megint volt egy kiemelkedő szakaszunk, 48-38-nál egy 8-0-val sikerült eltávolodni a győriektől, de a harmadik negyed végén egy 6-0-val pedig viszonylag közelebb került a Győr (61-48). Az utolsó negyedben négy hazai ponttal megint elhúztunk, és a nagy győri üldözés gyakorlatilag eredménytelen volt, minden felzárkózási kísérletet visszavertek lányaink. Bár másfél perccel a vége előtt tíz ponton belülre került a Győr (76-67), majd Simon Zsófia triplájával már "csak" hét pont volt a különbség (77-70), a lányok taktikusan és nyugodtan játszottak, így nem forgott veszélyben a győzelem, amivel mérlegünk újra pozitívra billent.

VBW CEKK CEGLÉD–CMB CARGO-UNI GYŐR 79–70 (16–23, 28–10, 17–15, 18–22)
Cegléd, 450 néző. V: Kapitány, Győrffy, Balog Gy.

CEGLÉD: MEDGYESSY 14, Lelik, Zsovár 6, Katona 11/3, Mokango 15. Csere: Kányási 2, MAKSZIMOVICS 21/3, Popovics 10/3. Edző: Cziczás László
GYŐR: Czank, FIELDS 24/3, Török Á. 3/3, Krivacsevics 2, Goree 14. Csere: Varga Zs. 2, Stepánová 12, Simon Zs. 13/3, Markó, Laklóth. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–6. 6. p.: 4–10. 8. p.: 14–17. 17. p.: 32–30. 22. p.: 48–38. 29. p.: 61–46. 32. p.: 67–50. 27. p.: 76–61

Edzői nyilatkozatok:
Cziczás László: – Reméljük, Krivacsevics Tijana sérülése nem súlyos. Sokan temettek minket, hiba volt. Abban bízom, hogy jövő hét szombaton is tudunk nyerni Budapesten, s akkor mindenki nyugodtan és boldogan mehet el karácsonyozni.
Völgyi Péter: – Elismerésem a Ceglédnek. Megzavart minket Krivacsevics kiválása. A védekezésünk miatt kaptunk ki, a hetvenkilenc kapott pont nagyon sok. Sajnos azt a játékot engedtük a hazaiaknak, amiben ők nagyon jók.