Magabiztos győzelem Zalaegerszegen

ZTE NKK – VBW CEKK Cegléd 52–80 (18–26, 14–16, 10–20, 10–18)

Magabiztosan és végre jó dobóformával kezdte a csapat a mérkőzést, amihez a csapattól korábban megszokott küzdés és védekezés is társult, így a különbség már az első negyed során elérte a 10 pontot, majd a félidőre 12 pontos előnnyel mehettünk. A jó dobóformát jelzi, hogy a pihenőre több játékosunk is 100%-os dobóteljesítménnyel mehetett az öltőzőbe.
A folytatásban tovább tudtuk növelni előnyünket, és magabiztos győzelmet arattunk a szezonban eddig kimondottan jól szereplő, erős hazai csapat ellen.

Zalaegerszeg, 200 néző. V: Tőzsér, Válé, Nagy V.
ZTE: Koizar 10, Kovács G. 4/3, Jeffery 9/3, HEGEDÜS-ŐRI 14/3, Parker 6 Csere: Pavel, Szalay V., Gorjanácz 2, Varga K. 1, Liska 2, Vincze 4, Jurkó Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: MEDGYESSY 11/3, Kányási 6, ZSOVÁR 10/6, Katona 6, Mokango 5 Csere: LELIK 11/9, MAKSZIMOVICS 12, POPOVICS 19/3, Ruttner, Kobolák, Serbán, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 6. p.: 9–11. 8. p.: 14–19. 14. p.: 27–28. 17. p.: 30–35. 19. p.: 32–41. 23. p.: 34–45. 26. p.: 38–54. 28. p.: 40–57. 33. p.: 42–66. 37. p.: 45–76
Kipontozódott: Pavel (30. p.)

Edzői nyilatkozatok
Gáspár Dávid: – Megérdemelten nyert a Cegléd. Támadásban indiszponáltak voltunk, de a védekezésünkre sem lehetünk büszkék, mert nagyon sok pontot kaptunk. Ez az oka a vereségünknek.
Cziczás László: – Rendkívül fontos győzelmet szereztünk. Azt reméltem, hogy látok majd egy kis fényt. Újra elkezdtek küzdeni a lányok, s a győzelmünk teljesen megérdemelt. Nagyon készülünk a Győr elleni meccsre, ahol a barátaimat fogadjuk.