Magabiztos győzelem

VASAS AKADÉMIA – VBW CEKK CEGLÉD 58–85 (24–26, 7–27, 11–18, 16–14)

Vasárnap a Vasas Akadémia vendégeként folytattuk bajnoki szereplésünket, és bár az első negyedben még szorosan egymás mellett álltak a csapatok, a második negyedtől sikerült érvényesíteni a papírformát és végül magabiztos győzelmet arattunk.

VASAS AKADÉMIA – VBW CEKK CEGLÉD 58–85 (24–26, 7–27, 11–18, 16–14))
Pasaréti út, 150 néző. V: Boros T., Pozsonyi, Vida J.

VASAS: Kalu 9, BÖRÖNDY V. 10, Dombai 9/3, Mérész 7, Heljics 4. Csere: Tóth O. 3, Dúl 2, Kapusi-Demeter 10, Farkas F. 4, Ambrus. Edző: Földi Attila
CEGLÉD: Medgyessy 6, KÁNYÁSI 13/3, Zsovár 2, Katona Sz. 6/3, MOKANGO 14. Csere: Popovics 10, Lelik 8, MAKSZIMOVICS 20, Serbán 6, Filipowicz V., Filipowicz D. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–12. 8. p.: 18–20. 13. p.: 28–34. 17. p.: 30–44. 24. p.: 32–63. 28. p.: 38–69. 33. p.: 46–77. 36. p.: 50–85. 39. p.: 58–85

Edzői értékelés:
Földi Attila: – Tudtuk, hogy a Cegléd nagyon erős csapat. Tudtuk, hogy a palánk alatt fölényük lesz, mivel szerb légiósunk sérülés miatt nem játszhat. Ennek ellenére a kihagyott ziccerekre nem voltunk felkészülve, egy ilyen szintű csapat ezt rögtön megbosszulja. Ennek köszönhető ez a nagy különbség.
Cziczás László: – Nagyon nagy jövő előtt álló csapattal mérkőztünk ma meg. Ami fontos volt ma nekünk, hogy mindenkinek sok játékpercet tudjak biztosítani.