Győzelem az Európa Kupában

VBW CEKK Cegléd – Lointek Gernika Bizkaia 80–68 (17–17, 27–11, 17–16, 19–24)

Az Európa Kupa csoportkörének második fordulójában hazai pályán fogadtuk Chanel Mokango előző csapatát, a spanyol Gernika együttesét. Jól kezdtük a mérkőzést 8-2-re vezettünk pár percnyi játék után, de a spanyolok felzárkóztak és át is vették a vezetést. Az első negyed végéig felváltva vezetett a két csapat, majd a rövid pihenőhöz érve, 10 perc játék után 17-17 állt az eredményjelzőn.
A második negyed elején mindkét csapat megtorpnat, egy ideig nem esett kosár, majd a ceglédi lányok törték meg a jeget, akik erre a negyedre magasabb fokozatba kapcsoltak védekezésben és támadásban is, ami az eredményen is meglátszott. A félidőre 44-28-as előnnyel fordult a Cegléd.
A harmadik játékrészben kiegyenlített játék folyt, időnként 20 pontot is elérő ceglédi előnnyel, de a negyedben tartotta magát a Gernika is, akik a záró játékrészben mindent egy lapra feltéve még keményebb, agresszívabb védekezésre váltva megpróbálta felzárkózni. Apránként dolgozták le hátrányukat, de a ceglédi lányok rutinosan, magabiztosan őrizték a vezetést, így bár szorosabb lett az eredmény a végére, néhány pontot faragni tudott belőle a Gernika, de a hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. Végül tehát együtt ünnepelhette a csapat és a szépszámú közönség a CEKK szezonbeli első Európa Kupa sikerét!

Cegléd, 650 néző. V: Perlic (horvát), Sentürk (török), Vavrová (cseh)
CEGLÉD: Medgyessy 4, Zsovár 6/6, KATONA 15/6, Makszimovics 10, MOKANGO 24. Csere: Popovics 7, NAGY-BUJDOSÓ 10, Lelik, Kányási 4. Edző: Cziczás László
GERNIKA: Gómez 4/3, Sutherland 11/3, Alston 7, PINA 12/3, Bas 18/6. Csere: Lazaro 4, Molina 6/3, Diez, Ariztimuno 6. Edző: Mario López
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–2. 6. p.: 8–9. 9. p.: 14–13. 13. p.: 21–18. 16. p.: 29–21. 18. p.: 38–22. 27. p.: 57–38. 34. p.: 66–46. 39. p.: 76–65

Edzői nyilatkozatok:
Cziczás László: – A múlt heti egypontos vereségünk után nagy nyomás alatt játszottunk. Mindenképpen szerettünk volna győzni. Óriási mentális erőt adott, hogy Nagy-Bujdosó Nóri részleges bokaszalag-szakadással is vállalta a játékot. Az első félidei jelentős védőmunkánkkal eldöntöttük a mérkőzést.
Mario López: – Ilyen dobószázalékkal nem lehet nyerni. A sorozat elején vagyunk, dolgozunk tovább.