Bronzérem a bajnokságban

CMB CARGO-UNI GYŐR – VBW CEKK CEGLÉD 69–77 (18–27, 19–19, 17–14, 15–17)

Végig vezetve sikerült Győrben nyerni a mindent eldöntő mérkőzésen, és ezzel megszerezni a csapat történetének legjobb bajnoki helyezését. Bajnoki harmadik, azaz bronzérmes lett a csapat, amivel a kupa ezüst mellé újabb érem került a lányok kollekciójába. Szép volt lányok!

A mindent eldöntő bronzmeccsen mi kezdtünk jobban (3. perc: 2-10). Majd felzárkózott a Győr és állandósult az 1-3 pontos CEKK vezetés, de Kányási kosár plusz büntetője után megint hat pontra nőtt az előnyünk (13-19). Az első negyed hajrája is a ceglédi lányoké volt, zsinórban hat pontot szerezve tíz perc után 27-18-ra vezettünk.
CEKK kosarakkal kezdődött a második szakasz is, így először volt tíz pont fölött a különbség (18-33), majd egészen 15 pontig növelték a lányok az előnyt. Ezt követően felzárkózott a Győr és tíz ponton belülre került a félidő végére (37-46).
Rosszul kezdtük a harmadik negyedet első kosarát, két és fél perc után találtunk be először, de szerencsére ebben az időszakban a hazai csapat sem brillírozott, így maradt a 9 pontos előny (39-48). A harmadik negyed döntő részében állandósult a 9-11 pontos differencia, majd a vendégek triplákal zárkóztak így már csak 6 pont (54-60) volt az előnyünk az utolsó negyed előtt.
Nem adta magát könnyen a hazai csapat, újabb kinti dobással egészen kettő pontra zárkóztak fel (61-63). A hajrában azonban újra megtaláltuk a sikeres dobásokat, és a végjátékból már mi tudtunk jól kijönni, amivel megszereztük a győzelmet és egyben a harmadik helyet.
Győr, 200 néző. V.: Pálla, Farkas, Praksch.
GYŐR: KIESEL 13/3, Laklóth 8/6, Lichtarovics 2, Varga Zs., GOREE 23. Csere: SIMON ZS. 23/12, Török Á. Vezetőedző: Völgyi Péter
CEGLÉD: MEDGYESSY 19, KATONA 9, Kányási 7, NAGY–BUJDOSÓ 22/6, SKORICS 20. Csere: Ruttner, Serbán. Vezetőedző: Cziczás László
Értékelés:
Völgyi Péter: - Nagyon akartuk ezt a bronzérmet, de rendkívül tompán kezdtünk. Igazából Cegléden kellett volna lezárni ezt a párharcot, mert ezúttal jobban játszott a Cegléd.
Cziczás László: - A szavak elfogytak... Maja Skoric csapatkapitányunkért játszottunk. Sokunknak az első győzelme volt a mostani Győrben, de ez egy életre szóló emléket jelent.