Egyenlítettünk a PEAC ellen

VBW CEKK CEGLÉD – PEAC-PÉCS 66 – 56 (15-16, 15-10, 15-14, 21-16)

A nagyon szoros, csak hosszabbításban eldőlt első mérkőzées után a visszavágó is izgalmas, küzdelmes meccsnek ígérkezett. A vendég pécsiek a második, egyben elődöntőt jelentő győzelemért játszottak, míg csapatunk az egyenlítésért harcolt.
Mindkét oldalon sok hibával és jó védekezéssel, vagyis kevés szerzett ponttal indult a rangadó. A folytatásban előbb a vendégek szereztek kisebb előnyt, de az első negyed végére sikerült felzárkózni és csupán egy pont volt a PEAC előnye.
A második negyedben már pontosabban játszottunk, így ceglédi előnnyel mentek pihenőre a csapatok. A szünetet követően próbált fordítani a Pécs, de a negyed végére ismét magunkra találtunk, és ha szorosan is, de újabb negyedet nyertek a lányok, akik végig jobban koncentrálva, és a mérkpzés utolsó perceire nagyon feljavuló védekezéssel, Medgyessy utolsó másodperces triplájával kialakították a végső 10 pontos különbséget.
Ezzel pedig kiharcolták a mindent eldöntő harmadik mérkőzést, melyet szerdán a pécsi csarnokban rendeznek majd. A mérkőzés győztese az elődöntőbe kerül, ahol a Szekszárd lesz az ellenfele, míg a vesztes az 5-8. helyért zajló csatában folytathatja a küzdelmeket a Vasas ellen.

Cegléd, 750 néző. V: Cziffra Cs., Minár L., Fodor A.

CEGLÉD: MEDGYESSY 14/9, KATONA 17/3, Serbán 2, NAGY-BUJDOSÓ 12/3, SKORIC 15/3, , Csere: Maksimovic 6, Ruttner, Kányási, Vezetőedző: Cziczás László
PÉCS: MANDIC 15/3, KUSTER 11, Raksányi 9, Juhász 8, Siksniute 9, Csere: Zele 2, Szűcs, Licskai 2, Vezetőedző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3.p.: 4-2, 7.p.: 5-8, 13.p.: 17-18, 16.p.: 24-20, 19.p.: 26-26, 24.p.: 33-30, 27.p.: 35-38, 29.p.: 43-38, 36.p.: 55-51
Értékelés
Cziczás László: – A dráma folytatódik. Kérem Cegléd sportszerető lakóit, aki tud, szerdán induljon útra Pécsre!
Borisz Majlkovics: – Gratulálok a Ceglédnek. Szerdán újra játszunk Pécsett, ott meglátjuk…