Kupadöntős a csapat

PEAC Pécs – VBW CEKK Cegléd 77–79 (26–15, 12–25, 18–24, 21–15)

Imsét szenzációsan játszott a csapat a Magyar Kupa elődöntőjében, ismét két ponttal nyertek a lányok, ezúttal a házogazda PEAC-Pécs ellen.
Ezzel pedig bejutottak a Magyar Kupa holnapi fináléjába, ahol a Sopron lesz az ellenfél.
A döntőt az M4 Sport élőben közvetíti vasárnap 18 órától

WB CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 79–77 (15–26, 25–12, 24–18, 15–21)
Pécs, 1200 néző. V: Papp P., Farkas G., Frányó
CEGLÉD: MEDGYESSY 10, Katona Sz. 13/3, Serbán 7, NAGY-BUJDOSÓ 23/6, SKORICS 24/3. Csere: Kányási, Ruttner Zs. 2. Edző: Cziczás László
PÉCS: Fürész 5/3, KUSTER 15, RAKSÁNYI 18/9, JUHÁSZ D. 13/3, Siksniute 6. Csere: Mandics 10/6, Zele 10, Licskai, Szücs R. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 8–9. 13. p.: 16–30. 17. p.: 30–34. 23. p.: 44–46. 26. p.: 51–46. 33. p.: 70–59. 37. p.: 72–68
Kipontozódott: Zele (34. p.)
Értékelés
Cziczás László: – Mindkét csapat a szívét-lelkét kitette a pályára, ezúttal mi voltunk a szerencsésebbek, és egy szuperklasszis eldöntötte a meccset. Látszott, hogy a negyedik negyedre kicsit elfáradtunk, de úgy gondolom, ha a pénteki győzelmünkre a csoda kifejezést lehetett használni, a szombatira már elfogytak a jelzők.
Borisz Maljkovics: – Akárcsak a bajnokinkon, most is nagy csata volt a Cegléd ellen, sok fordulattal, élvezetes mérkőzést vívtunk. Mivel a rájátszásban is ez a párosítás, ott is hasonlóra számítok. A hozzáállásunkkal nem volt probléma, de akad néhány apróság, amelyet még ki kell javítanunk.