Újabb történelmi siker

VBW CEKK Cegléd - Aluinvent DVTK 68-66 (17-20, 14-18, 22-14, 15-14)

Csapatunk az utolsó pillanatig küzdve, mindent beleadva harmadszor is legyőzte a DVTK csapatát a szezonban, és ezzel a győzelemmel bejutott a Magyar Kupa holnapi elődöntőjébe.
Úgy tűnik ez a szezon a történelmi sikerek évada csapatunk részére, hiszen a ceglédi kosárlabda történetében még egyszer sem sikerült a kupa legjobb 4 csapata közé jutni, vagyis 2 pontos győzelmükkel a lányok ismét történelmet írtak.
A szombat esti elődöntőben ellenfelünk a hazai csarnokban szereplő PEAC-Pécs csapata lesz majd, akikkel jövő héten a rájátszásban is megmérkőzünk majd. Az elődöntő 18:30-kor kezdődik majd.

VBW CEKK CEGLÉD–ALUINVENT DVTK MISKOLC 68–66 (17–20, 14–18, 22–14, 15–14)
Pécs, 200 néző. V: Pálla, Győrffy, Söjtöry
CEGLÉD: Medgyessy 5, Katona Sz. 9, NAGY-BUJDOSÓ 19/9, SKORICS 27/9, Serbán 6. Csere: Ruttner Zs. 2, Kányási, Kobolák. Edző: Cziczás László
DVTK: Prahalis 4, Czank 2, Rasheed 7/6, Szécsi 7/3, JOVANOVICS 16. Csere: RUFFIN-PRATT 21, Horváth B. 2, Tomlinson 7, Győri. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. p.: 13–12. 12. p.: 19–20. 16. p.: 21–29. 23. p.: 40–41. 27. p.: 48–46. 31. p.: 54–56. 33. p.: 59–58. 35. p.: 59–62. 36. p.: 65–65. 38. p.: 68–65
Kipontozódott: Serbán (38. p.), Rasheed (38. p.)
Értékelés
Cziczás László: – Nagyon jól játszott mindkét csapat, óriási harc folyt a pályán, férfias küzdelem. Az első félidőt nem úgy kezdtük, ahogy megbeszéltük, szünetben rendeztük a sorokat, más szellemben mentünk ki a pályára, ennek meglett a gyümölcse, rászolgáltunk a győzelemre. Egy szezonban egyszer is nagy dicsőség legyőzni a Diósgyőrt, nemhogy háromszor, büszke vagyok a lányokra!
Maikel López: – A második félidőben nem voltunk elég pontosak támadásban, fontos pillanatokban a Ceglédnek sikerült kosarakat dobnia.