Hoztuk a kötelezőt

VBW CEKK CEGLÉD – MTK BUDAPEST 93–69 (18–19, 28–27, 27–9, 20–14)

Csapatunk fásultan, pontatlanul kezdett, így az első percekben 10-2-re elhúzott az MTK. 16-8 után ébredeztünk és kezdtük meg a felzárkózást. 10 perc után így már csak 1 ponttal vezetett az MTK. A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok és a nagyszünetben 46-46 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben végre elkaptuk a ritmust, felpörgött és ezáltal feljavult csapatunk védekezésben és támadásban is. Folyamatosan gyarapodó előnyünk 62-51-nél lépte át a 10 pontot, majd a negyedet egy 11-2-es rohammal zártuk és így 73-55-nél el is dőlt a győztes kiléte, hiszen a záró szakaszban már kézben tartottuk a mérkőzést.

Cegléd, 450 néző. V: Pozsonyi L., Vida J., Varga-Záray K.
CEGLÉD: MEDGYESSY 17, Kányási 9, SKORICS 30/3, Nagy-Bujdosó 17/6, Makszimovics 5. Csere: Serbán 2, Ruttner Zs. 2, Kobolák 4, Katona 7, Filipowicz, Fister. Edző: Cziczás László
MTK: Koch 6, Jankó 8, ZSOVÁR 19/6, Turóczi 10, SZÉKELY-HORVÁTH 14/9. Csere: Szabó 2, Semsei 6, Wéber, Ambrus 4. Edző: Nagy Dóra
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 4–12. 9. p.: 14–16. 12. p.: 18–24. 16. p.: 31–31. 18. p.: 38–38. 22. p.: 55–49. 27. p.: 67–53. 36. p.: 86–65

ÉRTÉKELÉS

Cziczás László: – A hősiesen küzdő MTK ellen három negyedben katasztrofálisan, egyben pedig viszonylag jól játszottunk. Szerencsére ez elég volt a győzelemhez…
Nagy Dóra: – Az első félidőben remek játékot nyújtottunk, a harmadik negyedre elfáradtunk, de a negyedik is jó volt. Ha egy kicsit több játékosunk lenne, akkor még szorosabb eredményt értünk volna el. Sok sikert kívánok ellenfelünknek a csütörtöki Európa-kupa meccséhez!
Medgyessy Dóra: – Nehezen kezdtünk, bennragadtunk az öltözőbe, nem tudtunk kellőképpen felpörögni. Kijött a csapaton egy kicsit a fáradtság. A félidőben rendeztük a sorokat, mindenki odatette magát és megnyertük a mérkőzést.