Félidőben még vezettünk Kassán

GOOD ANGELS KOSICE – VBW CEKK CEGLÉD 79–64 (19–18, 13–19, 24–14, 23–13)

Az EK sajátos lebonyolítási rendje miatt csak az első negyeddöntőbe jutottunk be a Riga búcsúztatásával, ugyanis az onnan továbbjutó négy csapat elődöntő helyett egy második negyeddöntőt vív majd, az Euroligából érkező négy együttessel kiegészülve.
A kassaiak ellen a közel 200 ceglédi szurkoló által elkísért csapatunk remekül játszott az első félidőben, szoros első negyedet követően ötpontos előnnyel vonulhattunk a nagyszünetre.
Sajnos a folytatásban kijött a különbség a két együttes között, és bár a ceglédi lányok mindent megtettek, 15 pontos hátránnyal várhatjuk a jövő csütörtöki visszavágót. Szégyenkezésre azonban nincs okunk, csapatunk nagyszerűen helytállt esélyesebb riválisa ellen, és ezek a lányok sosem adják fel, így izgalmas visszavágóra lehet számítani.

Kassa, 2000 néző. V: Cekov (bolgár), Liszka (lengyel), Pavlov (macedón)
KASSA: Bálintová 6, OBLAK 17/6, R. Allen 9/3, Baugh 12, Jurcenková 7. Csere: ZIRKOVÁ 11/9, Stehlíková 13/3, Kupciková 4, Baburová. Edző: Peter Jankovic
CEGLÉD: MEDGYESSY 8, Katona Sz. 9, Nagy-Bujdosó 12/3, SKORICS 17/6, Makszimovics 8. Csere: Serbán 4, Kányási 4, Kobolák 2. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–2. 5. p.: 9–5. 9. p.: 19–16. 12. p.: 22–23. 15. p.: 27–25. 19. p.: 27–35. 22. p.: 36–37. 25. p.: 43–42. 29. p.: 56–51. 35. p.: 70–53
Kipontozódott: Makszimovics (32. p.), Serbán (35. p.)

MESTERMÉRLEG
Peter Jankovic: – A második félidő kitűnő volt, húsz ponttal megnyertük. Felgyorsítottuk a játékot, és sokat segített, hogy a magyar csapatnak nehézségei adódtak a sok fault miatt.
Cziczás László: – Nincs lefutva a párharc. Tizenöt pont még látóhatáron belül van, nekimegyünk ledolgozni Cegléden. A második félidőben átrohant rajtunk a Kassa, az Európa-kupa legjobb nyolc csapatához már tényleg szűkös a rotációnk, ez nem a magyar bajnoki mérkőzések színvonala. Ennek ellenére tisztességesen küzdöttünk az utolsó leheletünkig. Cegléden dől el a továbbjutás.