VBW CEKK CEGLÉD–ZTE NKK 69–48 (23–18, 10–13, 21–2, 15–15)

Monor, zárt kapuk mögött. V: Minár, Lengyel, Szilágyi B.

CEGLÉD: ORTIZ 11, Gorjanácz 6, Révész L. 2, SOTIRIOU 19/9, T. MOORE 24 Csere: Viszmeg, Ruják N. 5/3, Kobolák, Szirony 2, Filipowicz Edző: Kostas Keramidas

ZTE: Saad 4, Dzombeta 13/3, Dömötör, SZABÓ P. 14, Tuchscherer 7 Csere: Mányoki J. 5/3, Kulcsár 2, Úr, Horváth Fr. 2, Horváth Fa. 1 Edző: Ambrus Péter

Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–4. 7. p.: 14–10. 10. p.: 23–18. 13. p.: 23–24. 18. p.: 31–26. 20. p.: 33–31. 24. p.: 42–31. 28. p.: 47–33. 30. p.: 54–33. 33. p.: 61–35. 36. p.: 61–45

Kosztas Keramidas: – Jól kezdtünk, néhány perc alatt tízpontos előnyt alakítottunk ki, de utána túlzottan elkényelmesedtünk. A nagyszünetben megbeszéltük a történteket, és a harmadik negyedet már csapatként dolgozva, fókuszálva hoztuk le, amivel el is dőlt a mérkőzés.

Ambrus Péter: – Tudtuk, hogy a Cegléd otthonában nem lesz egyszerű dolgunk. Az első félidőben működött a védekezésünk, emiatt tudtunk pariban lenni. Utána érthetetlen módon a támadásokban nem tudtunk hatékonyak lenni, a harmadik negyedben csak két pontot dobtunk, ez okozta a végeredményt. A záró szakaszt egálra hoztuk, de egy ilyen harmadik negyedet egyetlen csapat sem engedhet meg magának.