Print this page
kedd, 22 december 2020 06:57

Végre újra egy győzelem

Tévés meccsen fogadtuk a Csatát ideiglenes otthonunkban, Monoron és végre volt ritmusa a játékunknak az első perctől kezdve, nem kellett futnunk az eredmény után, mint a legutóbbi mérkőzéseken. Az első negyed hajrájában ugyan hibáztunk a védekezésben és a vendégek 2 pontos előnnyel zártak, de a második negyedben visszavettük a kezdeményezést és 2 perccel a negyed vége előtt 10 pontosra növeltük előnyünket. Ekkor azonban ismét előjött a kapkodás, a hibák és a Csata visszazárkózott 3 pontra.

A harmadik negyedben újra elkezdtük növelni az előnyt, de a 10 pontot elérve ismét jött egy zárlat és a negyed végére a vendégek 1 pontra visszajöttek.

A záró negyedben ismét rendeztük a védekezésünket és sikeres támadásokat vezettünk. Ekkor pedig már nem kapkodtuk el, megtörtük az ellenfelet és egy remek hajrával végül 24 pontos győzelmet arattunk. Ráadásul egy fontos győzelmet, de nem dőlhetünk hátra, hiszen szerdán máris újabb mérkőzés következik a Győr ellen.

Ha valaki lemaradt róla, vagy szeretné újra megnézni a mérkőzést, ezen a linken megteheti: https://mediaklikk.hu/video/kosarlabda-kozvetites-tippmix-noi-nbi-vbw-cekk-cegled-ludovika-fcsm-csata-merkozes

VBW CEKK CEGLÉD–LUDOVIKA-FCSM CSATA 80–56 (18–20, 23–18, 13–15, 26–3)

Monor, zárt kapuk mögött. V: Mészáros, Pozsonyi, Balogh Gy.

CEGLÉD: ORTIZ 23/9, Révész L., Sotiriou 8/3, Kobolák 2, MOORE 20. Csere: Szirony 2, McBryde 8, BOZÓKI 17/9, Ruják N., Gorjanácz, Viszmeg, Filipowicz. Edző: Kostas Keramidas

CSATA: Horváth B. 15/6, Böröndy V. 13/6, Mányoky R. 2, Hegedűs 2, ZEMPARE 15/3. Csere: Angyal B. 9/6, Gyöngyösi, Angyal N., Balogh L., Rakita. Edző: Tursics Krisztián

Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–8. 10. p.: 18–20. 14. p.: 29–27. 18. p.: 39–29. 20. p.: 41–38. 24. p.: 49–43. 27. p.: 54–45. 30. p.: 54–53. 33. p.: 64–53. 38. p.: 76–56

Edzői értékelés

Kostas Keramidas: – Végre megtaláltuk védekezésben a ritmusunkat a harmadik negyed közepén, amikor védekezést váltottunk és ez mindenképpen döntőnek bizonyult. Ez volt a kulcs, illetve hogy a passzok pontosak voltak a labdaszerzések után. Megpróbáltuk a legjobbat nyújtani, amit tudtunk, mert nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem.

Tursics Krisztián: – Gyakorlatilag hat-hét emberrel dolgoztuk végig az egész mérkőzést. Sokáig meccsben voltunk, és amit szerettünk volna, azt nagyon szépen megcsináltuk. A negyedik negyedben elfogyott a szufla és egyszerűen nem találtunk be. Gyakorlatilag felőrölt minket az ellenfelünk, elismerésem a Ceglédnek, megérdemelt győzelmet aratott.

Read 306 times Last modified on kedd, 22 december 2020 07:26